تاریخ درج خبر : 1395/03/19
کد خبر : ۵۴۴۰۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

جنگل بان برماتم خاکستر طبیعت شلال دان گریه کرد

آتش سوزی چنان مهیب و روح خراش بود که از دیدن صحنه های دلخراش شلعه آتش و مرگ بخشی از گونه های طبیعت گریه ام گرفت، آنگاه که زیباترین منطقه سیاحتی شلال دان این گونه خاکستر شد.
به گزارش سایت استان، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی وآبخیزداری کهگیویه وبویراحمد روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان این مطلب در خصوص آتش سوزی شلال دان گفت : این فاجعه تلخ بر اثر غلفت راننده ای که ته سیگار خود را به حاشیه جاده مملو از علف انداخته بود، رخ داد.
محمد رحیم برزمند افزود: هرچند که همواره حوادث آتش سوزی زیادی در این استان رخ می دهد اما این آتش سوزی از گسترده ترین نوع آن بوده است و هرگز این گونه ملتهب شعله آتش طبیعت سوزی نشده بودم.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد از مهار آتش سوزی شلال دان خبر داد و گفت: این آتش سوزی بزرگترین آتش سوزی سال جاری بود و کار تعیین مساحت و خسارات آن که بخشی از ضلع شمالی گردنه شلال دان را دچار خسارت کرد، در حال برآورد است.
برزمند میزان خسارات آتش سوزی های سال جاری مراتع وجنگل های کهگیلویه وبویراحمد را هفت مورد با بیش از 100 هکتار اعلام کرد.
بارش های بهاری ، پوشش غنی علوفه ای وگیاهی، وزش باد و سخت گذر بودن منطقه شلال دان باعث افزایش دامنه آتش و خسارات آن شده است.
گردنه زیبای شلال دان با جنگل های انبوه بلوط، بهار دلفریب در مسیرجاده شیراز -گچساران -اهواز به عنوان گردنه حیران جنوب در پنج کیلومتری شهر باشت مرکز شهرستان 22هزار نفری باشت در ایام نوروز به لحاظ طبیعت بکر و مفرح پذیرای هزاران مسافر است.
این منطقه در 110 کیلومتری یاسوج واقع شده است.
آتش سوزی شلال دان عصر سه شنبه رخ داد و صبح روز چهارشنبه با تلاش امدادگران مهار شد هر چند که بخشی از این حریق در آخرین نقطه منتهی به صخره های بالادست طبیعت را خاکستر کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • رويا گفت:

    شماها که نظر درج نمیکنید غلط میکنید جای نظر دادن گذاشتیت همه کتراتون سیاسیه

پربازديد