تاریخ درج خبر : 1395/03/19
کد خبر : ۵۴۴۰۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

فتاح محمدی: هیچ مدیری بازداشت نیست

جمعه گذشته حجت‌الاسلام سید‌ امین‌الله حجازی امام جمعه گچساران در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت: در برخی ادارات گچساران پول بیت‌المال علیه نظام خرج می‌شود.

به گزارش سایت استان به نقل از «بویر نیوز»، پس از این سخنان و بازتاب گسترده آن در رسانه ها، غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت با تاکید بر نقض نظارتی خود به عنوان نماینده مجلس، طی نامه‌ای به سیدموسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از وی خواست تا این موضوع را پیگیری و در این خصوص اظهارنظر صریحی نماید و مراتب را اطلاع رسانی کند و درصورتی که تخلفی صورت نگرفته است امام جمعه گچساران آن را از همان تریبون اصلاح نماید.
همین موضوع باعث شد تا خبرنگار «بویر نیوز» به سراغ فتاح محمدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برود و درباره اقدامات استانداری در این خصوص جویا شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و تاکید بر حفظ حرمت این ماه مبارک بیان داشت: ضمن تشکر، بهتر بود در چنین مواردی امام جمعه محترم مسائل را به مراجع مرتبط (استانداری یا فرمانداری) اعلام می کرد تا ضمن بررسی اقدام لازم به عمل می آمد.

فتاح محمدی افزود: به دستور استاندار محترم قرار بر این شد که با امام جمعه محترم مذاکره شود و همچنین اسناد، مدارک و موارد مرتبط در این خصوص را از ایشان اخذ نمائیم و در صورت محرز شدن تخلف و مشکل اقدامات قانونی اعمال شود.

وی با بیان اینکه هزینه کرد و ردیف اعتبارات کاملا مشخص است و بر اساس مجوز قانونی در محل خود هزینه می گردد، تصریح کرد: چنانچه موارد اشاره شد قابل اثبات نباشد و جرمی حادث نگردیده باشد، انتظار می رود امام جمعه محترم به نحو مقتضی، مورد را اصلاح و به افکار عمومی پاسخگو باشد.

محمدی در تشریح اقدامات انجام شده برای پایگاه مذهبی بیان داشت: به جهت توجه به پایگاه مذهبی همچون مساجد و مصلی ها که سنگر هستند و باید در حفظ آنها کوشید، فارغ از اعتبارات رسمی که به شهرستان ها ابلاغ می شود و توسط دستگاههای متولی همچون اوقاف برای توسعه و تکمیل مساجد و مصلی ها بکار گرفته می شود، بیش از ۴۰ مسجد توسط موسسات خیریه مثل موسسات الزهرا و بنیاد برکت و … در حال اتمام و ساخت و ساز داریم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به برگزاری باشکوه جشن ها و آئین های مذهبی در سراسر استان به عنوان بخش دیگری از فعالیت های مذهبی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: همواره به موضوعات مذهبی از جمله اعیاد مبعث، غدیر و اعیاد شعبانیه و سایر آئین های مذهبی دستگاههای دولتی با جدیت به وظیفه خود عمل کرده اند و در این راه اعتبارات مشخصی نیز هزینه شده است.

توضیح معاون استاندار در خصوص علت بازداشت تعدادی از مدیران

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سوال دیگر درخصوص علت بازداشت تعدادی از مدیران در هفته گذشته نیز گفت: مدیران کار اجرایی انجام می دهند و طبیعتا در در فرآیند اجرایی کارها چه بسا از لحاظ شکلی و یا ماهیتی مشکلی ایجاد شود که شاید قصد یا سوء نیتی هم در کار نباشد در اینصورت بهتر است ابتدا واحدهای نظارتی در دستگاههای اجرایی بر اساس مکانیزم های قانونی به وظیفه خود جهت اصلاح امور و پیشگیری از وقوع تخلف و احیانا جرم عمل نمایند.

فتاح محمدی افزود: در صورت وقوع تخلف یا جرم دیگر دستگاههای نظارتی خارج از سیستم دستگاههای دولتی و اجرایی مثل سازمان بازرسی و دادستانی صلاحیت دادرند در چارچوب قانون و رعایت تشریفات با حفظ حرمت اشخاص رسیدگی و اعمال قانون نمایند.

وی در پاسخ به اینکه آیا اکنون مدیری در بازداشت بسر می برد یا خیر؛ در پاسخ گفت: خیر، هیچ مدیری هم اکنون در بازداشت نیست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد