تاریخ درج خبر : 1395/03/19
کد خبر : ۵۴۴۰۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -
حاشیه های دومین نشست شورای برنامه ریزی استان در سال95

کنایه استاندار به مدیرانی که دنبال مجوز برای کارخانه شن و ماسه بودند

توزیع اعتبارات استانی و نفت سال 95 در نشست شورای برنامه ریزی بررسی و انجام شد.

به گزارش سایت استان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اعلام این خبر گفت:در لایحه اعتبارات استانی بودجه که ظرف 10 روز آینده ابلاغ می شود 28 درصد افزایش داشته ایم.

حسن نوروزی افزود:بودجه نفت و استانی از 139 میلیارد در سال 94 به 178 میلیارد در سال95 افزایش یافته است و بودجه ماده 180 که سال گذشته تخصیص نشد در بودجه 95 به 230 میلیارد تومان افزایش یافت .

در این نشست شرکت نفت و گاز گچساران در کارگروه نفت و انرژی به عنوان کم کارترین کارگروه در تدوین برنامه ششم توسعه معرفی شد و به دانشگاه دولتی یاسوج،اداره کل ورزش و جوانان ،هلال احمر و راه و شهرسازی تذکر کم کاری داده شد.

شورای برنامه ریزی حاشیه های دیگری نیز داشت. وقتی بحث به شاخص های شهری رسید فرماندار بویر احمد و شهردار یاسوج با بیان اینکه مرکز استان پیشانی استان است و قابلیت جذب سرمایه گذار و گردشگر دارد باید در سرجمع اعتبارات نگاه ویژه ای به آن شود که البته پس از رای گیری از 18 عضو اصلی شورا که در جلسه حاضر حاضر بودند 9 عضو موافقت و 9 عضو مخالفت کردند و در نهایت تصمیم گیری به استاندارواگذار شد که خادمی نیز گفت باید درباره این موضوع بیشتر تحقیق کنم.

اما در میان همه بحث های کلی که مطرح شد مجتمع شن و ماسه دوپشته دشتروم تنها پروژه ای بود که مجال مطرح شدن یافت.فدایی مدیر کل راه و شهرسازی با بیان این طرح گفت:قرار شد قبل از تصویب طرح جامع شن و ماسه در سازمان صنعت ،معدن و تجارت مجوز جدیدی در این زمینه صادر نشود با توجه به اینکه آن طرح به دلیل کمبود اعتبارات تکمیل و ارایه نشده است و چند سال است برای طرح دوپشته درخواست مجوز شده است در این جلسه درباره آن تصمیم گیری شود.

محمد کاظم نظری فرماندار نیز مساله راه اندازی کارخانه کمپوست و ورمی کپوست در منطقه دوپشته را مطرح کرد واز ادارات خواست که بررسی کنند که با هم تعارضی پیدا نکند و این بار نیز استاندار موضوع را به رای گذاشت که به رغم موافقت،مدیرکل راه و شهرسازی،مدیر کل منابع طبیعی،مدیرکل محیط زیست و دو مدیر دیگر با اجرای طرح پیش از تدوین طرح جامع شن و ماسه موافقت نشد.

در این میان استاندار به دو مدیری که در حال چانه زنی برای جلب موافقت حاضران بودند گفت:طرح شن و ماسه ای که از آن می گویید نیاز فوری مردم نیست و ضرورتی ندارد الان درباره آن بحث کنیم شاید کسی شما را برای مطرح کردن این طرح تحت فشار گذاشته است اما به نظر م این طرح توجیه ندارد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد