تاریخ درج خبر : 1395/03/21
کد خبر : ۵۴۴۱۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدای اعضای مادر لنده ای به 6 بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: اعضای بدن مادر لنده ای به 6 بیمار نیازمند عضو، زندگی دوباره بخشید .

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا دکتر پرویز یزدان پناه با اشاره به اهدای اعضای مادر 39 ساله که دارای 4 فرزند دختر از جمله یک نوزاد 10 ماهه است، افزود: مرحومه حوری جان عالیان از اهالی روستای مال شیخ شهرستان لنده به دلیل تومور مغزی دچار مرگ مغزی شد.

وی بیان کرد: پس از تائید مرگ مغزی بیمار توسط تیم پزشکی و با پیشنهاد واحد پیوند اعضا معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان و اعلام رضایت خانواده وی، گروه جراحی پیوند اعضای شیراز در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج حضور یافته و اعضای بدن مرحومه حوری جان عالیان برای پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان نمازی شیراز انتقال یافت .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: دوکلیه، کبد، پانکراس و قرنیه ها ی مرحومه عالیان برای پیوند به 6 بیمار نیازمند پیوند عضو، جداسازی شد.

دکتر یزدانپناه با بیان اینکه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد همواره از پیشگامان این عمل خداپسندانه بوده اند، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری این چهارمین بیمار مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد است که اعضای بدن وی به نیازمندان اهداء می شود.

وی ضمن ارج نهادن به این اقدام خیرخواهانه از خداوند متعال برای آن مرحومه علو درجات و برای خانواده ایشان صبر و شکیبایی مسئلت کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد