تاریخ درج خبر : 1395/03/21
کد خبر : ۵۴۴۱۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

کشت برنج و هندوانه در کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کشت برنج و هندوانه در زمین‌های که آب مورد نیاز آن‌ها از طریق سفره‌های زیر زمینی تامین‌می‌شود، ممنوع شد.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، جعفر گوهرگانی اظهار داشت: با توجه به کاهش بارندگی‌ها در مناطق مختلف استان حتی شهرستان‌های سردسیری از جمله دنا و بویراحمد با بحران و کم آبی‌ مواجه هستیم.

وی عنوان کرد: کشت برنج در زمین‌های که از سفره‌های زیر زمینی از جمله چاه استفاده می‌کنند ممنوع بوده ولی در حاشیه رودخانه‌ها که به صورت سنتی برداشت دارند می‌توانند از حق آبی خود استفاده کنند کشت برنج مشکلی ندارد.

گوهرگانی با تاکید بر اینکه کشت هندوانه را در هیچ شرایطی حتی زیر سد کوثر توصیه نمی‌کنیم ابراز کرد: توصیه می‌شود کشاورزان به جای هندوانه زمین خود را زیر کشت چغندر پاییزه، کلزا، گندم و جو ببرند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه کشاورزانی که به سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی توجهی نمی‌کنند مورد حمایت واقع نمی‌شوند افزود: در صورت بروز هرگونه حادثه از جمله کاهش آب و خشک شدن محصول سازمان جهاد کشاورزی تعهدی ندارد.

گوهرگانی تصریح کرد: محصولات آب‌بر از جمله برنج، ذرت و هندوانه که از طریق چاه‌های زیر زمینی آبیاری می‌شوند، بیمه نمی‌شوند.

به گزارش تسنیم، یک هزار و 500 هکتار از زمین‌های کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد که از طریق چاه آبیاری می‌شود سالانه زیر کشت برنج و هندوانه می‌رود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد