تاریخ درج خبر : 1395/03/21
کد خبر : ۵۴۴۱۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

مصدومیت دو نفر از کارمندان منابع طبیعی در عملیات آتش سوزی+تصاویر

در مهار آتش سوزی در روز ۲۱ خرداد، ۶ نقطه از جنگلهای شهرستان بویراحمد که دیروز عصر اتفاق افتاد، دو نفر از کارکنان منابع طبیعی استان روانه بیمارستان شدند.

به گزارش سایت استان به نقل از خبرنما، رسول محمدی و علی رسایی از کارکنان این اداره دچار مصدومیت شدند. علاوه بر این رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد از ناحیه زانو آسیب دید که به طور سرپایی مداوا گردید.
کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری استان بعد از وقوع این آتش سوزیها به محل اعزام شدند . یکی از این آتش سوزی ها در ارتفاعات بالا و در جنگلهای اطراف یاسوج اتفاق افتاد که ورود به آنجا بسیار مشکل بود اما کارکنان منابع طبیعی با عزم جدی در محل عرصه حاضر شدند و تا پاسی از شب در محل حضور داشتند و اتش را مهار کردند.
نکته قابل ذکر اینکه مدیرکل منابع طبیعی استان تا مهار کامل آن حضور داشتند و این چندمین باری است که ایشان بلافاصله در عرصه های مورد حریق حاضر می شوند و بابه پای دیگر کارکنان به اطفاء حریق می پردازند.
آتش نشانی یاسوج نیز بلافاصله بعد از وقوع آتش سوزی درپارک جنگلی یاسوج به محل اعزام شدند و آن را مهار نمودند.
مساحت این آتش سوزیها در مجموع ۱۹ هکتار بوده است.
در دو هفته اخیر چندین آتش سوزی رخ داده که کارکنان منابع طبیعی بلافاصله با وجود کمترین امکانات در عرصه حاضر شده اند. سایر دستگاه های اجرایی و نیروهای مردمی نیز درمهار چندین آتش سوزی به کمک منابع طبیعی شتافته اند که قابل تقدیرو تشکر هستند.
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از کلیه نهادها و تشکلهای زیست محیطی جهت مهار آتش سوزی در عرصه های جنگل و مرتع درخواست همکاری دارد. این جنگلها متعلق به همه افراد جامعه هستند و حفاظت از آنها به تنهایی ازعهده ادارات منابع طبیعی خارج است و دراستان کهگیلویه و بویراحمد که اغلب عرصه ها کوهستانی است و ورود به ارتفاعات به راحتی انکان پذیر نیست، مهار آتش سوزیها نیازمند حضور افراد بیشتری است و منابع طبیعی استان از علاقمندان طبیعت درخواست کمک و پشتیبانی را دارد.
شماره تلفن ۱۵۰۴ جهت اعلام آتش سوزی ها و هرگونه تخریب و تصرف به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد