تاریخ درج خبر : 1395/03/22
کد خبر : ۵۴۴۲۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

آیا جوانترین پروفسور تاریخ یک کهگیلویه و بویراحمدی است؟

دیروز خبری در رسانه های استان با تیتر «یک کهگیلویه و بویراحمدی جوانترین پرفسور تاریخ» منتشر شد که با بازتاب گسترده ای هم همراه شد.
به گزارش سایت استان، متن خبر منتشر شده که یک کهگیلویه و بویراحمدی را جوانترین پروقسور تاریخ معرفی کرده است به شرح است:

پروفسور «اشکان نیک اقبالی سی سختی» جوان لر تبار،مقیم کشور سوئیس بوده که در سنی کمتر از ۲۴ سال موفق به کسب مدرک پروفسوری گردیده و جوان ترین پروفسور تاریخ در زمان خود شد. لازم به ذکر است زادگاه پدری پروفسور اشکان نیک اقبالی شهر سی سخت در استان کهگیلویه و بویر احمد می باشد.

تیتر «یک کهگیلویه و بویراحمدی جوانترین پرفسور تاریخ» در ذهن مخاطبان این نکته را القا می کند که در طول تاریخ شخصی قادر نبوده قبل از 24 سالگی به این مهم برسد.اما با یک جست و جوی ساده جوانترین پروفسور دنیا یک خانم ایرانی است که در سن 19 سالگی موفق به اخذ این درجه علمی شده است.

اما در متن خبر «جوان ترین پروفسور تاریخ در زمان خود» عنوان شده است که به نظر نمی رسد این جمله از لحاظ ساختاری درست باشد و قرار گرفتن کلمات «تاریخ» و «زمان خود» با هم در این جمله مخاطب را دچار سردرگمی می کند و در حال حاضر هم اطلاعات کامل و موثقی از جوانترین پروفسورهای زنده دنیا در دست نیست.

سایت استان برای این جوان موفق کهگیلویه و بویراحمدی آرزوی موفقیت بیشتر دارد و از پایگاه های خبری استانی انتظار دقت بیشتری در امر اطلاع رسانی دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رامین بهادر تامرادی گفت:

  این تبریک رو اول باید به ملا قباد نیک اقبال سی سختی گفت که با اون حرکت تاریخی خود فرهنگ درس خواندن رو در بویراحمد استارت زد واقعاً ایشان هم در زمان خود پروفسور بود این که اولین پروفسور خانواده بزرگ نیک اقبال نیست و البته آخریش هم نیست زنده و پاینده باشید پروفسور جوان…

 • مهدی ازاد گفت:

  تا انجا که میدانم ایشان متولد سی سخت و بزرگ شده فرانسه هستند و در حال حاضر استاد ریاضیات دانشگاه زوریخ سوییس هستند . حالا جوانترین یا پیرترینش مهم نیست مهم اینه که فرزند این استان هستند و مایه افتخار همچون سایر افتخار افرینان همچون دکتر نیک اقبال و دکتر ملک حسینی و سایر مفاخر این استان.محض اطلاع مه تقی.

 • پاتاوه گفت:

  درودبرافتخاراستان.دوستان قدرهم استانیهای خودرابدانید

 • دانشگاهی گفت:

  با سلام
  ضمن تبریک به اقای دکتر نیک اقبالی ذکر نکته زیر ضروری می باشد:
  با عنایت به اینکه به سال اخذ مدرک دکتری ایشان در دانشگاه ماری کوری فرانسه 2005 بوده است و طبق اقرار یکی از عزیزان نظر دهنده سن ایشان در زمان اخذ مدرک دکتری 22 سال بوده است، بنابریان سن آقای دکتر نیک اقبالی در حال حاضر 24 سال نمی باشد و باید 35 سال باشد.

 • بویراحمد گفت:

  در هر صورت تبریک به ایشون.
  آرزوی تندرستی و پیروزی داریم براشون.
  افتخارآفرینی کردن برای استان.
  ایشالا زنده باشن و اوضاع مملکت از این وضعیت افتضاح دربیاد و نخبه های مملکت برگردن به ایران…

 • شیراز گفت:

  پروفسور اشکان نیک اقبالی بر اساس اعلام منابع رسمی بعنوان جوانترین فردی که در سن 24 سالگی آنهم نه به شکل افتخاری بلکه صرفا به دلیل نبوغ خود موفق به اخذ مدرک پروفسوری در رشته ریاضیات شده اند معرفی گردیده اند…کاش به جای جبهه گیری در مقابل پیشرفتهای هم استانیهای خود آنها را سرلوحه خود قرار دهیم .مرسی

 • آریوبرزن کهگیلویه گفت:

  واقعا متاسفم برای سایتتون..این خبر زرد رو کی درج کرده؟ پیشنهاد میدم بره خودشو به دکتری نشون بده یا روانپزشکی.
  آخه بنده اصلا چنین چیزی رو مرغ پخته بشنوه خنده ش می گیره

 • علی گفت:

  با عرض سلام و ادب
  جای بسی خوشحالی است که بگوییم کسی از ایل و تبارمان جوانترین پرفسور حال است اما این که ایشان خود را سی سختی بدانند جای بسی سوال است……

 • همشهری آگاه گفت:

  بانام خدا ، در پاسخ به نویسنده مقاله فوق الذکر ، اولا” نه فقط پدر این حوان افتخار آفرین زاده و بزرگ شده سی سخت هستند بلکه خود ایشان هم متولد و بزرگ شده سی سخت میباشند . دوما” در سن 22 سالگی به درجه دکتری نائل و در همان سال بعنوان جوانترین استاد دانشگاههای سوئیس و فرانسه انتخاب و ثبت بین المللی شده اند و شما تازه خبردار شدید. سوما” اگر دغدغه سلامت اطلاع رسانی و وطن در درونتان است، آن دلایلی که پدر و خانواده ایشان را مجبور به تصمیم خروج از کشور و (فرار مغزها ) نمود و مینماید را بنویسید که با چه بدبختیهایی همراه بوده و هست. اما ایشان همچون خیلی های دیگر با تلاش وافر خود درستیشان را نشان دادند.

 • sisakht گفت:

  نظر خود را وارد نمایید…برو جمش کن از حسودی داری میترکی دیگه نمیدونی چی بگی

 • محمد تقی ایمانی آزاد گفت:

  لابد کسانی که این اخبار را در اختیار شما گذاشته اند فرق بین مراتب علمی از قبیل حق التدریس و مربی و استادیار و دانشیار و استاد(Full Professor ) را نمی دانسته اند؟ ؟؟؟ و فکر کرده اند که هر کس دانشگاه تدریس کند پروفسور است.

 • دختر عمو گفت:

  جناب مدیر اگر کمی دقت کنید میتونید ببینید که نوشته جوانترین پروفسور تاریخ خود.به تاریخ خود توجه کنید لطفا

 • دا گفت:

  حالا چه اجباری بود که شما مته به خشخاش بذارین که ایشون جوانترین نیست.شما که میلی کار می کنید و همیشه دنبال حقیقت نیستید چه شد یهویی حقیقت جو شدید

 • احد گودرزی گفت:

  دوست عزیز همین که پروفسور نیک اقبال یک سی سختی می باشد و موفق به کسب چنین درجه علمی شده است هم برای استان هم برای ایران جاوید یک افتخار است و ذهن مردم شریف استان همچون ذهن شما دچار القا نمی باشد و لطف فرموده و در هنگام درج خبر راه تخریب پیشه نفرمایید

پربازديد