تاریخ درج خبر : 1395/03/22
کد خبر : ۵۴۴۲۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

آتش سوزی 209 هکتار از جنگل های کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری

فرمانده یگان حفاظت جنگل ها و مراتع کهگیلویه وبویراحمد مردم را به حمایت از حفظ جنگل ها و مراتع فراخواند و گفت: 209هکتار از جنگل ها و مراتع این استان براثر آتش سوزی های سال جاری دچار زیان شده اند.
به گزارش سایت استان، محمدرحیم برزمند روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:این میزان جنگل و مرتع در 10مورد آتش سوزی که در مناطق مختلف استان رخ داد، دچار زیان شد.
وی از وقوع 30مورد آتش سوزی جزئی که در کمترین زمان و بدون خسارت مهار شده اند، در سال جاری خبر داد و برلزوم همکاری بیشتر مردم در صیانت از جنگل ها و مراتع تاکید کرد.
برزمند پراکندگی مراتع و جنگل ها، سخت گذر بودن ، کم توجهی مردم به اهمیت حفظ منابع ملی و مشکلات ناشی از مهار آتش سوزی ها را یادآور شد و افزود: برای طبیعت زیبا فاجعه بار است که نخ سیگار یک راننده نزدیک 100هکتار جنگل و مرتع را طعمه حریق کند.
در حادثه آتش سوزی هفته گذشته گردنه شلال دان باشت براثر نخ سیگار یک راننده 98هکتار از جنگل ها و مراتع غنی این منطقه طعمه آتش شد.
به گفته مدیر اداره جنگل ها و آبخیزداری شهرستان بویراحمد 19هکتار از جنگل های این شهرستان در شش نقطه در دو روز اخیر براثر وقوع آتش سوزی از بین رفت .
جواد رحیمیان افزود: همکاری مردم و مسئولان برای مهار این آتش سوزی ها در مناطق
کله گه سروک 9هکتار، ریواسی دشتروم شش هکتار، قلات3 سه و سروک یاسوج یک هکتار قابل تقدیر بود.
وی که در حین مهار آتش از محل زانو دچار مصدومیت شده بود،غفلت مردم را علت آسیب رسیدن به مواهب طبیعی و انجام هزینه های بالا برای مهارآتش سوزی ها دانست و گفت: دو محیط یار این اداره در حین مهار آتش براثر دود آتش دچار مسمومیت و روانه بیمارستان شدند.
کهگیلویه وبویراحمد بیش از یک میلیون هکتار جنگل و مرتع دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد