تاریخ درج خبر : 1395/03/22
کد خبر : ۵۴۴۲۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

جان مردم کهگیلویه و بویراحمد در گرو 3 میلیارد تومان اعتبار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه‌اندازی بخش آنژیوگرافی و جراحی قلب یاسوج نیازمند 3 میلیارد تومان اعتبار است.
به گزارش سایت استان، رضا چمن امروز در گفت‌‌وگو با فارس در خصوص فراهم نشدن زمینه کار برخی از پزشکان متخصص و فوق‌تخصص استان اظهار کرد: تعداد پزشکانی که زمینه اشتغال و کار آنها در استان فراهم نشده بسیار کم و اندک است که به دلیل نبود تجهیزات و امکانات تاکنون زمینه کار و اشتغال آنها فراهم نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: جراح و فوق تخصص جراحی قلب در استان موجود است و حوزه درمان استان به لحاظ نیروی انسانی در بخش جراحی قلب شرایط مطلوبی دارد اما فعال نبودن بخش جراحی قلب باعث شده تاکنون زمینه اشتغال این افراد فراهم نشود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه در حال انجام اقدامات مناسبی برای راه‌اندازی بخش جراحی قلب است، گفت: تاکنون 15 میلیارد تومان برای راه‌اندازی آنژیوگرافی و بخش جراحی قلب در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج هزینه شده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه تأمین تجهیزات پزشکی از خارج با توجه به وجود تحریم‌ها کار سخت و مشکلی است، افزود: تأمین دستگاه آنژیوگرافی بخش جراحی قلب مشمول همین قصه است که امیدواریم قطعات مورد نیاز هر چه سریع‌تر تأمین شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در گذشته بخشی از دستگاه‌های مورد نیاز بخش جراحی قلب تأمین شده اما نیاز است برخی قطعات به روز شوند.

وی اضافه کرد: به دلیل عدم استفاده طولانی مدت از قطعات خریداری شده نیاز به تعمیر، تجیهز و به روز بودن دستگاه‌های آنژیوگرافی و بخش جراحی قلب احساس می‌شود.

چمن راه‌اندازی آنژیوگرافی و بخش جراحی قلب را از برنامه‌های مهم دانشگاه در سال جاری دانست و افزود: برای تکمیل و تجهیز این بخش نیازمند 3 میلیارد تومان اعتبار هستیم که وزارت بهداشت با یک میلیارد و 500 میلیون تومان آن موافقت کرده است و امیدواریم با مبلغی که به ما اختصاص داده می‌شود بخش از مشکلات ما مرتفع شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه برای تجهیز آنژیوگرافی و جراحی قلب نیازمند مساعدت وزارت بهداشت هستیم، اضافه کرد: با راه‌اندازی این بخش زمینه اشتغال پزشکان متخصص و فوق تخصص فراهم می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • پاتاوه گفت:

  ازاستانهای مازندران اذربایجان اصفهان یادبکیریدگه چگونه بازیرکی دانایی ومدیریت وتلاش شبانه روزی بودجه واعتبارازمرکز می گیرندو استانهای خودراگلستان نموده اند.

  • ناشناس گفت:

   هر وقت سیاستمون فرهنگمون اقتصادمون و کارمون و مردممون و ….شد مثل مازندران و اصفهان بیمارستانمون هم می شه مثل مازندران.

 • علیزاده گفت:

  البته نظر پرستار محترم از نظر علمی درسته که اینطوری نیست که جان مردم استان به این کار وابسته باشه ولی باید همه کمکشون کنن که حالا که اینقدر تلاش کردن و به اینجا رسوندن زودتر به بهره برداری برسه.

 • سیدعلی م گفت:

  باسلام خدمت دکترچمن امیدواریم که اینچنین باشد. من فکرمیکنم که اگرالان سه میلیاردتومان روبدن هم راه اندازی نمیشود چون پول تنها کافی نبست مدیریت مصرف درست وهزینه درست وبدون اتلاف وقت وپیگیری راه درست هزینه کردن ومدیریت هزینه لازم است وکسی به فکر حل مشکل مردم نیست هرکس ساز دلخواه خودرامینوازد مشکل مردم دغدغه مسولان استانی مانیست.مسولین ما به جای حل مشکل،مشکل تراشی میکنند واختلاف سلیقه بین مدیران بالاست وخودگذشتگی ندارند.

 • ارشد پرستاری گفت:

  طوری نوشتین جان مردم که انگار جراحی قلب معجزه می کنه و کل مردم استان را تا ابد زنده نگه می داره نه جانم جراحی قلب از هر چند ده هزار نفر یکی ممکنه نیاز داشته باشه و از هر چند ده تا عمل یکی کمک کننده باشه کلا همه جای دنیا همینه پس فکر نکنید که اگه این بخش نباشه خیلی مشکل بزرگیه نه اونقدرا مهم نیست که تیتر زدید جان مردم استان…..!!!

 • مددی گفت:

  درود بر دکتر چمن مرد خستگی ناپذیر. یقین داریم که به دست توانای شما این بخش هم بزودی راه اندازی خواهد شد.

پربازديد