تاریخ درج خبر : 1395/03/23
کد خبر : ۵۴۴۲۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

طلب ۱۰۰هزار میلیاردی تامین اجتماعی از دولت

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی از دولت بیش از 100هزار میلیارد تومان مطالبه دارد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی همتی در جمع خبرنگاران افزود: سازمان تامین اجتماعی در راستای ارزش گذاری به دفترچه های خدمات درمانی خود و در جهت حمایت از طرح تحول سلامت از حدود چهارماه پیش نسبت به روش نوینی برای پرداخت مراکز دانشگاهی با تفاهم چهارجانبه بین وزارت بهداشت، وزارت رفاه، سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه اقدام به پرداخت مطالبات طرف قراردادهای این سازمان کرده است.

وی بیان کرد: براساس این روش به دنبال ارائه اسناد بیمارستان 60درصد اسناد را طی دو هفته و مابقی را بعد از رسیدگی به اسناد پرداخت خواهد شد. طبق قانون نسبت به پرداخت مطالبات طرف قرارداد اقدام می کنیم و خوشبختانه بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی بعد از ارائه اسناد مطالبات خود را دریافت می کنند.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: روش دوم پرداخت مطالبات مهمترین داروخانه های خصوصی طرف قرارداد تامین اجتماعی بود که این سازمان ماهانه 200میلیارد تومان به داروخانه ها پرداخت می کند بعد از اینکه اسنتاد را ارائه کردند طی دو ماه رسیدگی و 15 هر ماه نسبت به پرداخت نسخه های ارائه شده به تامین اجتماعی اقدام می کند. در روز های اخیر مبلغ 185 میلیارد تومان نسخه های مربوط به بهمن ماه را پرداخت کرده ایم و تعداد داروخانه هایی که به دلایل مشکلات داخی خود هنوز نتوانسته اند به این طرح بپیوندند در حال پیوستن به آن هستند.

همتی تصریح کرد: در کل کشور 42 میلیون بیمه شده تامین اجتماعی داریم که بیش از 50 درصد جمعیت کشور را شامل می شود.

وی ادامه داد: 80 بیمارستان و دی کلنیک در سطح کشور داریم به بیمه شده ها خدمات رسانی می کنند.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد: 285 مرکز سرپاییپلی کلنیک، کلنیک های تخصیی و عمومی تامین اجتماعی در کشور فعالیت دارند.

همتی تصریح کرد:7500پزشک که از این تعداد3500نفر متخصص هستند در بیمارستانها و مراکز درمانی تامین اجتماعی مشغول به کار و خدمت رسانی به بیمه شده ها هستند.

وی با بیان اینکه با کمبود پزشک متخصص در برخی نقاط کشور مواجهیم تاکید کرد: از معاونان درمان دانشگاههای علوم پزشکی در خواست همکاری در این رابطه داریم. اعتبارات لازم و فضای کافی را برای جذب متخصصان ایجاد کرده ایم و آمادگی جذب پزشکان متخصصین رابصورت مختلف از جمله قراردادی و رسمی داریم.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی افزود: طی سالجاری 80 تخت ویژه در مراکز درمانی تامین اجتماعی کشور ایجاد و راه اندازی می شود.

همتی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی از دولت بیش از 100هزار میلیارد تومان مطالبه دارد که بیشتر این میزان مطالبات انباشته شده از سال قبل هستند که بخشی از آن مربوط به نقش کارفرمایی دولت است که متقبل شده حق بیمه برخی صنوف را پرداخت کند و بخشی نیز درصد مشارکت دولت در بیمه بود.

وی اضافه کرد: بطور متوسط سالانه 10 تا 15 هزار میلیارد تومان مطالبات سازمان تامین اجتماعی کشور است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد