تاریخ درج خبر : 1395/03/28
کد خبر : ۵۴۴۳۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

توضیحاتی پیرامون پروفسور مشهور کهگیلویه و بویراحمدی

چند روز پیش خبر «یک جوان کهگیلویه و بویراحمدی جوان ترین پروسفور تاریخ» در تمام رسانه های استانی منتشر شد و در آن از «اشکان نیک اقبالی» پروفسور سی سختی الاصل که هم اکنون در کشور سوییس زندگی می کند به عنوان جوان ترین شخصی که موفق به اخذ رتبه پروفسوری شده است یاد کردند.
به گزارش سایت استان، با پیگیری هایی که خبرنگار ما انجام داد در خبری با تیتر « آیا جوانترین پروفسور تاریخ یک کهگیلویه و بویراحمدی است؟» به بررسی صحت این خبرپرداخت که با واکنش تعدادی از هم استانی ها روبرو شد و از تخریب این پروفسور توسط سایت استان گله مند بودند که برای روشن شدن بیشتر ماجرا برای مخاطبان، خبرنگار این پایگاه خبری به سراغ یکی از بستگان ایشان رفت که توضیحات زیر را برای برطرف گردن ابهامات موجود به زبان آورده اند.

«اشکان نیک اقبالی» متولد سال 1354 در ایران می باشد که اوایل دوران تحصیلی خود را در تهران سپری کرد و پس از آن به همراه خانواده راهی فرانسه شد.

در همان سال های اول نبوغ و تیزهوشی او برای معلم های پروفسور کنونی ما بسیار حیرت آور بود و در سال های کودکی از نبوغ نیک اقبالی خبر داده بودند.تا مقطع تحصیلی دیپلم را در پاریس گذراند و پس از آن هم در یکی از دانشگاه های معتبر فرانسه تا مقطع دکترا را با کسب نمره های عالی به اتمام رساند.
اما ایشان در 29 سالگی و در یک از دانشگاه های آمریکا موفق به اخذ درجه پروفسوری شد و هم اکنون در دانشگاه های سوییس و فرانسه در حال تدریس می باشد و دانشگاه های قاره های مختلف از ایشان برای حضور در همایش های علمی شان به عنوان سخنران دعوت میکنند.

این منبع موثق از اشتباه گرفته شدن پروفسور جوان ما توسط رئیس دانشگاهی در پاریس خبر داد و گفت:زمانی که نیک اقبالی بسیار جوان تر بود برای تدریس به دانشگاهی رفت که رئیس دانشگاه وی را با دانشجویان دیگر اشتباه گرفت،چرا که وی از همه دانشجویانش هم جوان تر بود.
اشکان نیک اقبالی هم اکنون متاهل است و دارای دو فرزند نیز می باشد.
پروفسور نیک اقبالی یکی از جوان ترین اشخاصی است که توانسته است در رشته ریاضی به درجه پروفسوری برسد و هم اکنون از مفاخر هم استانی خارج از کشور می باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد