تاریخ درج خبر : 1395/03/26
کد خبر : ۵۴۴۳۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

اعدام برادرزاده قاتل در یاسوج

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از اعدام عامل جنایت هولناک جاده کالوس بویراحمد در زندان یاسوج خبرداد.

به گزارش سایت استان، مهرداد کرمی در گفت و گو با ایسنا در این رابطه افزود: با گذشت کمتر از یک‌سال از جنایت هولناک جاده “کالوس” یاسوج، قاتل عمو پس از انجام تحقیقات مقدماتی، صدور حکم بدوی، تایید از سوی دیوان عالی کشور و رییس قوه قضائیه صبح امروز در زندان مرکزی یاسوج حکم قصاص اجرا شد.

وی بیان کرد: شب قبل از جنایت، عمو توسط برادرزاده و همسرش با کُتلِتی که تهیه شده بود به خواب عمیق می‌رود. سپس قاتل روز 12 تیر ماه سال 94 به وسیله خودروی پاترول، عموی مسموم را به جاده‌ای در اطراف شهر یاسوج می‌برد و زن عمو نیز با پرایدی که خود سرنشین آن بود بنزین را برای آتش زدن شوهر از پمپ‌بنزین به محل جنایت می‌آورد.

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج خاطرنشان کرد: این جنایت تا اندازه زیادی مشکوک به نظر می‌رسید از جمله این که جسد در زیر خودرو قرار گرفته و مقداری چوب کبریت در آن حوالی پیدا شده بود که کارآگاهان را به سرنخ‌هایی رساند.

کرمی تصریح کرد: متهم اقرار می‌کند که زن عمو چندین بار نقشه قتل عمو را کشیده بود و از او برای اجرای آن درخواست همکاری می‌کرد که هر بار از آن طفره می‌رفت.

وی ادامه داد: هنگامی که خودرو در آتش می‌سوخته لحظه‌ای عمو به هوش می‌آید و حتی از همسر خود که در آن محل حضور داشته درخواست می‌کند جلوتر نیاید چرا که ممکن است آتش به او هم سرایت کند.

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج عنوان کرد: در این حالت قاتل با سنگی که در دست داشته به سر مقتول می‌کوبد و وی نیز بر زمین افتاده و در آتش می‌سوزد.

کرمی بیان کرد: سرانجام پس از گذشت کمتر از یک سال این حکم اجرا شد و عامل جنایت هولناک سرانجام به سزای اعمال خود رسید. همچنین زن عموی همدست در قتل نیز به 25 سال حبس محکوم شد.

وی با بیان اینکه این جنایت هولناک احساسات مردم را جریحه دار کرده بود، اضافه کرد: دستگاه قضایی استان با هرگونه جرائم برخورد قانونی شدید می کند .

در روز 12 تیرماه سال 94 و یکی از روزهای ماه مبارک رمضان برادرزاده‌ای با همراهی و همدستی زن عمو، عمو خود را در جاده “کالوس” شهرستان بویراحمد یکی از آتش زدند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد