تاریخ درج خبر : 1395/03/26
کد خبر : ۵۴۴۳۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

وعده های عدل هاشمی برای برون رفت کهگیلویه/ آمادگی 40 کشور برای سرمایه گذاری در پتروشیمی

نماینده مردم شهرستاهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: پتروشیمی دهدشت به لحاظ تولید پلی اتیلن سنگین کی از چهار پتروشیمی های دارای اولویت بهره برداری در کشور است.
به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سردار عدل هاشمی پور چهارشنبه شب در برنامه زنده نگاه روز از شبکه استانی دنا، با اشاره به اینکه فاز دوم پتروشیمی بیدبلند، گچساران و پتروشیمی دهدشت زنجیروار متصل به هم هستند افزود: بیش از 40 کشور خارجی برای سرمایه گذاری در این پروژه اعلام آمادگی کردند.
وی با بیان اینکه در صندوق توسعه ملی مشکلات ارزی پتروشیمی دهدشت در حال پیگیری است اظهارکرد: 12 بنگاه تولیدی زیر مجموعه پتروشیمی هستند.
هاشمی پور با اشاره به اینکه عملیات اجرایی خط لوله آبرسانی و ایستگاه پمپاژه این طرح آغاز شده عنوان کرد: 120 میلیارد ریال هزینه اجرای خط لوله درحال اجرای این طرح شد.
وی تجهیز کارگاه را از دیگر اولویت های اصلی پتروشیمی دانست و گفت: تامین مالی این پروژه از سوی صندوق توسعه منابع ملی و فاینانس خارجی انجام می گیرد.
نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی انتقال آب پتروشیمی دهدشت افزود: عملیات اجرایی دیگر بخش های این پروژه بزرگ به زودی نیز اجرایی خواهند شد.
هاشمی پور بیان کرد: شروع عملیات اجرایی جاده پاتاوه دهدشت، سیمان سپو، معدن فسفات چرام و تامین آب شهر لیکک از سد کوثر نیز به جد در حال پیگیری است.
وی با تاکید بر حمایت و فراهم کردن بسترهای لازم برای حضور بیشتر سرمایه گذاران تصریح کرد: طولانی بودن پیچ و خم های اداری مانع حضور سرمایه گذاران در استان می شود.
هاشمی پور برداشتن موانع اداری جلوی سرمایه گذاران بخش خصوصی را ضروری دانست و افزود: باید از این فرصت ها به نحو احسن برای توسعه استان استفاده کرد.
عملیات اجرایی پتروشیمی دهدشت از سال 86 در زمینی به مساحت 110 هکتار آغاز شده بود.
به گفته کارشناسان و مسئولان پتروشیمی دهدشت با ظرفیت تولید سالانه 300 هزار تن و اشتغالزایی 240 نفر باید یک هزار روزه به بهره برداری می رسید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محبی گفت:

  به نظر بنده پتروشیمی دقیقا کارشناسی نشده است وباید از دکتر شفیعی که یک زمین شناس ماهر است سوال کرد.. احداث پتروشیمی یعنی نابودی کشاورزی دشت کلاچو .. تا کاری صورت نگرفته جمعش کنید ..بهتر است پتروشیمی در حوالی فیلگاه یا جای دیگری احداث شود ..همین حالا برای توقف ان دست به کار شوید بهتر است .. پروزه ی سیمان سپو را را راه اندازی کنید بس است . هر چند که ان پروزه هم کشاورز ی منطقه را نابود می کند ..اقای هاشمی پور توصیه می کنم یک تیم کارشناسی دعوت کنید وجوانب کار را بسنجید بعد به فکر ادامه کار باشید .بعد ها پشیمان نشوید نگویید که نگفتند پتروشیمی یعنی نابودی مزارع کشاورزی …هدر دادن اب

 • سعید گفت:

  ما سرمایه گذار آوردیم فقط باید خدا همکاری کنه به آقای هاشمی معرفی بشه

 • سعید گفت:

  تلاش زیادی کردم یه سرمایه گذارُ نظرش رو جلب کهگیلویه کردم ولی ایشون میخواست نمایندمون رو ببینه.حق داشت میخواست سرمایه گذاری کنه اونم در سطح کلان ولی من نزدیک به بانزده روزه به ایندر و اوندر زدم نتونستم با نمایندمون تماس برقرار کنم .انصافا این بنده خدا چجور بیاد سرمایه گذاری کنه با چه پشتوانه ای

 • ناشناس گفت:

  مرد عملی

 • ناشناس گفت:

  اگر یاسوج تا پل قرج 4بانده نشود خیلی فاجعه بوجود می آید به علت ترتقیک زیا وکم عرض بودن جاده

پربازديد