تاریخ درج خبر : 1395/03/29
کد خبر : ۵۴۴۵۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیرکل بهزیستی استان: اغلب معتادان استان متاهل و بخشی ثروتمند هستند

استان کهگیلویه وبویر احمد بیش از 7500 نفر معتاد دارد که نرخ شیوع 1.08 درصدی اعتیاد را برای استان رقم زده اند.
معتاد یعنی کسی که وابستگی روحی و جسمی به مواد مخدر دارد و اگر مواد افیونی مصرف نکند زندگی اش مختل می شود. این تعریفی است که اعضای کمیته هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ارایه دادند .
به گزارش سایت استان به گفته مدیر کل سازمان بهزیستی استان حس لذت جویی ،کنجکاوی،حضور در جمع دوستان و تاملات روحی عمده ترین دلایلی است که برای اعتیاد مطرح شده است.
سید علیرضا موسوی امجد تاکید کرد: 60 درصد معتادان بیکار نیستند اما ممکن است اعتیاد زمینه ساز بیکاری این افراد شود و اغلب معتادان متاهل و بخشی ثروتمند هستند.
وی یادآور شد: باور عمومی بر این است که افراد فقیر و یا بیکار بیشتر معتاد می شوند اما واقعیت این است اعتیاد فقیر و غنی و شاغل و بیکار نمی شناسد ولی در افراد فقیر نمود ظاهری بیشتری پیدا می کند .
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد هم‌مرز بودن با کشورهای تولیدکننده مواد مخدر مانند افغانستان و پاکستان را از دلایل عمده ای می داند که ایران را در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار می دهد.
ناصر رضایی اضافه کرد: نوع آموزه‌های دینی، نظام سیاسی و نگاه مسئولان به بحث مبارزه با مواد مخدر سبب شده بیش از 3 هزار و 700 شهید در راه مبارزه با اعتیاد داشته باشیم.
رضایی ادامه داد:میانگین سن اعتیاد در استان به نسبت کشور بالاتر است و زنان معتاد استان 5 درصد کل معتادان را تشکیل می دهند .این آمار در کشور 10 درصد است.
اما همه این آمارها در حالی است که رییس دادگستری استان معتقد است 50 درصد از پرونده هایی که در دستگاه قضا در حوزه مواد مخدر تشکیل می شود از فقر و بیکاری نشات می گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد