تاریخ درج خبر : 1395/03/29
کد خبر : ۵۴۴۵۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تشکیل پرونده برای 10 نفر از مدیران کهگیلویه و بویراحمد

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل پرونده برای 10 نفر از مدیران استانی خبر داد و گفت: حکم محکومیت برخی مدیران صادر شده و برخی دیگر در دست اقدام است.
به گزارش سایت استان به نقل از فارس، حجت‌الاسلام غلامرضا مزارعی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به استقلال دستگاه قضا از سایر دستگاه‌ها اظهار کرد: رأفت جایگاه قضاوت در سیره امام علی(ع) دیده می‌شود و جایگاه و شخصیت قضاوت تنها مختص معصومین(ع) و مجتهد جامع الشرایط است.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به اقدامات حوزه قضایی استان اشاره کرد و با مقایسه آمار پرونده‌های سال 94 نسبت به سال 93، از کاهش تعداد 4 هزار پرونده‌ به دستگاه قضایی استان خبر داد و گفت: تعداد پرونده‌های دستگاه قضایی در سال 93، 111 هزار 654 فقره بود این در حالی است که تعداد پرونده‌های سال 94، 107 هزار و 381 پرونده است.

وی به خروجی پرونده‌ها از دادگاه‌های استان اشاره کرد و گفت: 111 هزار و 129 پرونده از دادگاه‌های استان خارج شدند که 2 هزار و 399 پرونده آن مربوط به سال 93 بوده است.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد سال 93 رتبه 22 تا 29 کاهش پرونده‌های را داشت اما با اقدامات صورت گرفته در سال گذشته، استان 10 تا 15 رتبه ارتقا یافت.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در حوزه دادرسی الکترونیکی دستگاه قضایی از رتبه 27 تا 29 کشور در سال 93، به رتبه دهم ارتقاء یافت.

وی با اشاره به اقدام دستگاه قضایی استان در مهار کردن جرائم خشن افزود: دستگاه قضا در کاهش پرونده‌های مسن عملکرد خوبی داشت که سال گذشته به 6 هزار پرونده مسن مانده از سال‌های 89 به این طرف رسیدگی شد.

مزارعی با اشاره به کاهش جرایم خشن گفت: برخورد قاطعانه و بازدارنده دستگاه قضایی موجب کاهش جرایم خشن شده که در حال حاضر پرونده‌های جرائم خشن به تعداد انگشتان دست نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه کسانی که دست به اسلحه می‌برند و آرامش مردم و جامعه را مختل می‌کنند محارب هستند، گفت: دستگاه قضایی با کسانی که با استفاده از اسلحه آرامش مردم را بر هم می‌زنند به صورت جدی و قاطعانه برخورد می‌کند، ضمن اینکه افرادی که با استفاده از چاقو، شمشیر و هر سلاح دیگری قصد زورگیری از مردم را داشته باشند مصداق محارب هستند و باید در همان محل ارتکاب جرم به سزای اعمالشان برسند.

رئیس کل دادگستری اضافه کرد: در هفته گذشته 5 نفر از متجاوزین به عنف و کسانی که مرتکب قتل شده بودند به دار مجازات آویخته شدند.

وی با اشاره به کاهش 25 درصدی سرقت، 40 درصدی نزاع فردی و 18 تا 22 درصد نزاع دسته جمعی گفت: در حوزه منابع طبیعی و پیشگیری از انفعال عمومی در سال 94، قریب به 2 هزار و 300 هکتار اراضی مورد تجاوز از ید متجاوزان خارج شد.

مزارعی بیان کرد: یک‌هزار و 950 هکتار از اراضی در راستای اجرای تبصره یک ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها با همکاری محیط زیست و منابع طبیعی آزاد شد، همچنین 321 هکتار از اراضی تصرف شده با احکام قضایی آزاد شد.

وی از ورود دستگاه قضایی به باغ شهرهای احداث شده در اطراف شهر خبر داد و گفت: دستگاه قضا به تخلفات، تغییر اراضی و کاربری‌های صورت گرفته در اطراف شهر ورود پیدا می‌کند و حتی مدیرانی که خلاف قانون و بدون رعایت تشریفات قانونی خدماتی مانند آب، برق، گاز ارائه کردند مورد بازخواست دستگاه قضایی قرار می‌گیرند.

رئیس کل دادگستری در ادامه تنگ‌نظری‌های مدیران را ظلم به مردم استان دانست و گفت: مدیران از نگاه قومی و قبیله‌ای به استان محروم و کوچک کهگیلویه و بویراحمد خودداری کنند، چرا که در استانی که به‌نام 1800 شهید مزین شده شایسته نیست مدیران کارشکنی کنند.

وی در پایان از تشکیل حداقل 10 مورد پرونده تخلف مدیران دستگاه‌های استانی خبر داد و خاطرنشان کرد: حکم محکومیت برخی مدیران صادر شده و برخی دیگر در دست اقدام است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    اگر احکام در راستایی فشار بر دولت نباشد خوب است

  • جلال گفت:

    یه سری هم به شورای شهر دهدشت بزنید. اختلاف ریشه شهر دهدشت و زده. لطفا بررسی کنید و کسانی که خاطی هستند، باهاشون برخورد کنید تا بیش از این زمان و فرصت پیشرفت دهدشت به تعویق نیفته.
    البته احساس میکنم اگه دستگاه قضا آمار محور نباشد بهتر است، چرا که ممکنه کیفیت فدای کمیت بشه. بهرحال ازینکه میبینیم دستگاه قضا دارای تحولات مثبت هست و جنب و جوش داره، خوشحالیم و خسته نباشید میگیم به همه خدمت گذاران نظام

پربازديد