تاریخ درج خبر : 1395/03/29
کد خبر : ۵۴۴۵۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

رفع طلسم چندین ساله محور دهدشت_سوق

اگر چه سال ۹۴ به گواه کارشناسان از سخت‌ترین سال‌های اقتصادی برای کشور بود، اما مشکلات اعتباری باعث نشد که بسیاری از پروژه‌های راه‌سازی در کهگلیویه و بویراحمد، محرومترین استان کشور راکد بماند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، عدم تخصیص اعتبارات به دلیل مشکلات خاص کشور مهمترین معضلی بود که پروژه‌های عمرانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند ولی با تدبیر مسئولان راه و شهرسازی استان، خوشبختانه اکثر از پروژه‌های راهسازی فعال هستند.

عدم تخصیص بخشی چشمگیری از اعتبارات و بخصوص عدم تخصیص تمام اعتبارات محل ماده ۱۸۰ باعث شد تا حجم مطالبات پیمانکاران بطور نامتعادلی افزایش یابد.

در راستای فعال نگه داشتن پروژه‌های راهسازی، شهرستان کهگلیویه آخرین مقصد مدیران راه و شهرسازی استان بود که هفته گذشته در نشستی ابتکاری و با حضور نماینده مردم در مجلس، فرماندار شهرستان، بخشداران و پیمانکاران حوزه راهسازی برگزار شد و مشکلات ۳۰ پروژه راهسازی در این شهرستان بررسی شد که بخشی زیادی از مشکلات نیز مرتفع شد.

در این نشست نماینده مردم شهرستان‌های کهگلیویه، بهمئی، چرام و لنده با اشاره به سوابق اجرایی خود گفت: سال گذشته با توجه به تجارب اجرایی که دارم،سخت‌ترین و مشکل دار ترین سال اقتصادی برای دولت بود و در بحث تخصیص اعتبارات ابلاغی وضعیت خوبی را شاهد نبودیم.

عدل هاشمی‌پور با قدردانی از مدیرکل راه و شهرسازی و مسئولان و پیمانکاران حوزه راهسازی که پروژه‌ها را به دلیل کمبود اعتبارات رها نکرده‌اند، بیان داشت: علیرغم مشکلات نقدینگی مسئولان و پیمانکاران کار را رها نکرده‌اند و بخوبی پیش برده‌اند.

در ادامه فرماندار کهگیلویه با اشاره به مشکلات اعتباری بیان داشت: امیدواریم مشکلات مالی پروژه‌های حوزه راه با همکاری نماینده مردم و مدیرکل راه و شهرسازی مرتفع شود.

علی پوزش نیز با تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه راه و ابتکار مدیرکل راه و شهرسازی در برگزاری این نشست، گفت: به دلیل افت شدید قیمت نفت کشور با مشکلات مالی زیادی همراه شد، اما مسئولان دولت در کشور و استان با تدبیر و امکانات حداقلی توانستند استفاده بهینه ببرند.

همچنین مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگلیویه و بویراحمد مهم‌ترین مشکل را در خصوص تخصیص اعتبارات دانست و گفت: کارهایی که تاکنون انجام شده چندین برابر تخصیص‌ها بوده و نشان‌دهنده عزم راه و شهرسازی استان برای تکمیل پروژه‌های راهسازی در استان و در شهرستان کهگیلویه بزرگ است.

حسن فدایی حسن فدایی بیان کرد: نشست‌هایی با مسؤولان ارشد اجرایی و با حضور خود پیمانکاران برگزار کرده‌ایم تا بتوانیم مشکلات آن‌ها را برطرف کرده و پاسخگوی پیشنهادات و انتقادات آن‌ها باشیم.

وی با تأکید بر اینکه مطالبات پیمانکاران را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم و از راه‌های مختلف از جمله اسناد خزانه به دنبال پرداخت بخشی از این مطالبات هستیم، خاطرنشان کرد: پیمانکاران نیز تاکنون همکاری بسیار خوبی داشته‌اند و در زمینه مطالبات خود صبر پیشه کرده‌اند.

رفع موانع پروژه‌های راهسازی کهگیلویه

در این نشست تعاملی پیمانکاران پروژه های مختلف شهرستان کهگیلویه مهمترین مشکلات خود را بیان کردند که عمده مشکلات آنها نیز منابع مالی بود و معارضات محلی و سایر مسائلی که از سوی آنها بیان شد، از دیگر مشکلات پیمانکاران راهسازی بود.

پس از سخنان پیمانکاران، فرماندار شهرستان و مدیرکل راه و شهرسازی نسبت به رفع مشکلات آنها وعده دادند و راهکارهای رشد سریع تر پروژه ها و همچنین خروج برخی پروژه‌های در رکود بررسی شد و دستاوردهای مهمی نیز به همراه داشت که با قول همکاری پیمانکاران در قالب مصوبات جلسه درآمد.

ورودی شهر دهدشت از سمت چرام پروژه‌ای بود که با قول پیمانکار مقرر شد تا پایان مهرماه به بهره‌برداری برسد و ۱/۵ کیلومتر از این مسیر تا خر تیرماه آسفالت شود.

محور دهدشت به سوق از مهمترین مباحث این نشست بود که پیمانکار قطعه اول آن متعهد شد، تا دوماه آینده این پروژه را بهره‌برداری برساند و پیمانکار قطعه دوم آن نیز ۳ کیلومتر از ۶ کیلومتر کل پروژه را تا دو ماه آینده در اختیار مردم قرار خواهد داد.

از دیگر مصوبات این جلسه، آسفالت سه راهی طولیان که پس از تحویل قیر به پیمانکار بود که مشکل ۳ کیلومتر از این پروژه محور چرام – دهدشت رفع شد.

همچنین پروژه ورودی قلعه رئیسی قلعه رئیسی، محورهای برفکون، فاریاب توت و آبریز از مهمترین پروژه‌هایی بودند که در این نشست بررسی شدند و مشکلات آنها رفع شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد