تاریخ درج خبر : 1395/03/29
کد خبر : ۵۴۴۵۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

مرگ کودک دو ساله باشتی بر اثر غفلت عوامل بهداشت و درمان

کودک دوساله باشتی بر اثر عقرب‌زدگی و غفلت مسوولین بهداشت و درمان دار فانی را وداع گفت.
به گزارش سایت استان به نقل از کبنانیوز، پدر و مادری ساکن بوستان باشت کودک دوساله خود را به نام فرناز-ن که در اثر عقرب‌زدگی شرایط جسمی حادی داشت را به درمانگاه بوستان برده و به علت عدم امکانات کافی وی را از آنجا به درمانگاه باشت منتقل می‌کنند.
طبق گفته برخی از بستگان متوفی، کودک حدود یک ساعت در درمانگاه باشت بستری بوده که به علت نداشتن سرم و داروی ضد عقرب‌زدگی وی را به بیمارستان شهید رجایی گچساران منتقل می‌کنند اما هنگام رسیدن به گچساران، کودک علائم حیاتی نداشته و بااین‌حال به دستور پزشک متخصص اطفال اقدامات لازم را جهت احیا بیمار انجام می‌دهند و متأسفانه پس از تلاش بسیار، بیمار احیا نشده و فوت وی را اعلام می‌کنند.
مرگ این کودک ۲ ساله آن‌هم توسط عقرب‌زدگی در حالی اتفاق افتاده است که هر درمانگاهی می‌بایست در فصل تابستان، پیش‌پاافتاده‌ترین داروهای امروزی یعنی سرم عقرب‌زدگی را داشته باشد.
در این اتفاق بسیار تلخ، آنچه سؤال‌برانگیز بوده آن است که درمانگاه باشت درحالی‌که چنین دارویی را نداشته و با توجه به سن بیمار و نیز خطرناک بودن نوع بیماری، چرا در همان لحظه کودک را به بیمارستان شهید رجایی گچساران که از امکانات بیشتر و از سرم ضدعقرب زدگی برخوردار بوده اعزام نکرده است و البته چرا پیش از این درمانگاه باشت چنین داروی مهمی را با توجه به گرمای تابستان تهیه ننموده و آن را از علوم پزشکی استان طلب نکرده است؟!
و البته شاید پاسخ این باشد که عدم بهره وری خاص از درمانگاه بوستان، عدم تجهیزات کافی پزشکی و دارویی در درمانگاه باشت و ناآگاهی پرسنل در اعزام هرچه سریع‌تر بیمار به مرکز مجهزتر، مستقیماً متوجه دانشگاه علوم پزشکی استان باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرید گفت:

    سلام…مدیرمسول این سایت خبری چگونه بدون هیچ مدرکی شبکه بهداشت باشت را متهم به نبود امکانات در مورد عقرب زدگی مبکند جناب دکتر رضایی یکی از دلسوزترین و باسوادترین مدیران استان هستند و مطمن باشید هیچ گونه کوتاهی در مورد کودک عقرب زده در مرکزبهداشت باشت صورت نگرفته است

  • کارشناس شبکه باشت گفت:

    لطفا تیترتون را اصلاح کنید این خبر از اساس کذب بوده . تمام امکانات موجود بوده و همه کارهای پزشکی به نحو احسن انجام شده ولی در برخی انواع عقرب متاسفانه 50 تا 70 درصد احتمال مرگ عقرب گزیده هست بخصوص اگر کودک زیر 5 سال باشد.

  • ناشناس گفت:

    جوابیه شبکه باشت را بگذارید، خدمات درمانی برای کودک بطور کامل انجام شده

پربازديد