تاریخ درج خبر : 1395/03/29
کد خبر : ۵۴۴۵۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -
به دستور مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری

کپی برداری از آثار هنرمندان ممنوع شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد با تأکید بر حمایت از هنرمندان و عکاسان این استان، نسخه‌برداری آثار خریداری شده توسط این اداره کل از هنرمندان و عکاسان را برای سایر دستگاه‌ها ممنوع اعلام کرد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی  اداره کل میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویر احمد محمود باقری با بیان اینکه عکاسان استان باید حمایت شوند گفت: هر اثری که از عکاسان استان توسط اداره کل میراث فرهنگی خریداری و ثبت شود فقط توسط  این اداره کل قابل استفاده بوده و نسخه‌برداری از این آثار برای جاهای دیگر ممنوع است.

وی  هدف از این اقدام را حمایت از هنرمندان عکاس استان عنوان و بیان کرد: هنرمندان عکاس هم‌استانی تاکنون برای معرفی  شیوه زندگی عشایری در کهگیلویه و بویراحمد که یکی از شیوه‌های جذاب زندگی است کمک فراوانی کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: هدف ما این است که تنوع آب و هوایی، رودها، جنگل‌های متراکم، چشمه‌سارها و آبشارهای روان این استان و غیره را که کلکسیونی از جاذبه‌های طبیعی در قالب عکس است را به سایر نقاط کشور معرفی کنیم.

باقری با اشاره به اینکه مکان‌های گردشگری و تفریحی استان زبانزد گردشگران و مسافران است گفت: تلاش همه هنرمندان معرفی جاذبه‌های این استان بوده که این امر موجب رشد روزافزون ورود گردشگران به کهگیلویه و بویراحمد شده است.

وی ادامه داد:کهگیلویه و بویراحمد حدود 3 هزار جاذبه گردشگری، 670 جاذبه طبیعی و دو هزار و 330 جاذبه تاریخی دارد و جزء استان‌های هدف گردشگری در کشور محسوب می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد