تاریخ درج خبر : 1395/03/30
کد خبر : ۵۴۴۶۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

صادرات 11 میلیون دلاری فرش دستباف استان به آمریکا

مدیر عامل شرکت سهامی فرش ایران در نشست با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: در سال 94 افزون بر 3 میلیون متر مربع فرش دستباف در سطح کشور تولید شد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، محمدرضا عابد اظهار داشت: در دوماهه نخست سالجاری 40 میلیون دلار صادرات فرش دستباف داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی 23 درصدی صورت گرفته است.
عابد گفت: به لحاظ وزنی نیز در دوماهه نخست سال جاری 350 تن صادرات فرش دستباف داشته ایم که در مقایسه با سال گذشته که حدود 253 تن بوده رشدی مطلوب یافته است.
مدیر عامل شرکت سهامی فرش ایران با بیان اینکه عمده صادرات فرش دستباف با 11 میلیون دلار به کشور آمریکا بوده است افزود: این میزان صادرات در سال گذشته بسیار ناچیز بوده که این افزایش صادرات ناشی از اجرا شدن برجام بوده است.
وی گفت: طی سالیان گذشته صادرات 100 میلیون دلاری فرش دستباف به کشور امریکا داشته ایم که در سال 95 برنامه پیش بینی شده صادرات 80 میلیون دلار فرش دستباف به کشور آمریکا است.
عابد اظهار داشت: یکی از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی توسعه صادرات است که با فعالیت 24 نمایندگی و شعبه در سراسر کشور و پیش بینی تولید 20 هزار متر مربع فرش دستباف توسط شرکت سهامی فرش ایران طی سال 95 و با حضور در نمایشگاههای بین المللی و سفارش پذیری انجام خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد