تاریخ درج خبر : 1395/03/30
کد خبر : ۵۴۴۶۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -
در نشست هفتگی شورای شهر مطرح شد:

دست های پنهان شورای شهر در استخدام های بدون ظابطه شهرداری

امیریدر حالی که شهردار یاسوج از مازاد نیرو در این سازمان سخن می گوید  اعضای شورای شهر از استخدام بیش از 70 نفر بدون ضوابط در شهرداری خبر می دهند .

به گزارش سایت استان برخی اعضای شورای شهر در نشست هفتگی ضمن گلایه از بکارگیری بیش از 70 نفر در شهرداری خواستار همدلی همه اعضای شورای شهر برای پیگیری و رسیدگی به این موضوع و ایفای وظیفه نظارتی خود شدند.

هدایت امیری رییس شورای شهر در پاسخ به اعتراض یکی از اعضا نسبت به بررسی پرونده های درخواست شغلی در جلسات رسمی شورا گفت:در دوران مدیریت شما نامه های متقاضیان کار در دستور کار جلسه قرار نگرفت با این حال آیا از استخدام های غیرقانونی جلوگیری شد؟

امیری تاکید کرد:شهرداری از سال 90 تاکنون هر کسی را صلاح می داند به شورا معرفی می کند و اعضا با قرار گرفتن در معذورات اخلاقی به آنها رای می دهد.

وی یادآور شد با اینکه استخدام نیرو باید مراحل قانونی خود را  طی کند اما در حال حاضر شاهد بکارگیری نیروهایی در این سازمان هستیم پس بهتر است درخواستها در فضای شفاف و نه پشت پرده بررسی شوند.

وی اضافه کرد : می گویند شهرداری به هیچ عنوان نیرو نمی خواهد با ازدیاد نیرو روبروست پس این همه نیرویی که در زمان خود ما در شهرداری به کار گرفته شده چه توجیهی دارد جز اینکه دستهای پنهان خود ما در کار است.

سعید پایدار عضو شورای شهر گفت:متاسفانه برخی افراد به ورود به شرکتهای پیمانکار طرف قرار داد شهرداری برای خود سوابقی ایجاد می کنند و انتظار دارند شهرداری این افراد را نیروی خود بداند و به کار بگیرد.

وی اضافه کرد:شورای شهر باید یک بار تکلیف این قضیه را مشخص کند و سلیقه ای با مساله برخورد نکند چرا که تعداد این نیروها بیش از چند هزار نفر است و با تایید یک نفر از آنها تعداد زیادی مدعی برای شهرداری ایجاد خواهیم کرد.

زهرا زمانی دیگر عضو شورا گفت: باید همه اعضا در جریان نامه های وارده به سایر اعضا قرار بگیرند.

وی ادامه داد: موافقیت یا مخالفت ما مهم نیست باید همانگونه که نامه های سفارشی در جلسه مطرح می شوند  نامه های مردم عادی که ما را نماینده خود می دانند نیز در جلسه رسمی مطرح شود . ما که نمی توانیم تلفنی نظر سایر اعضا را بگیریم.

در پایان قرار شد مستندات مربوط به بکارگیری نیروهای غیر قانونی در شهرداری در جلسات ارایه شود تا شورا موضوع را به صورت جدی بررسی کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    ضمن عرض سلام؛فرمایشات همگی محترم و قابل تحسین است،وچه زیبا بود اگر این فرمایشات در عمل هم خود را نشان میداد،نه اینکه فقط درحد شعار باشیم،یا هم مغرضانه کسانی که در مسائل انتخاباتی ما را همراهی نکرده اند را از این طریق به آنها ظلم وستم کنیم ،طبق ذات و اندیشه و حتی همین سخنان به ظاهر مثبت خودمان شاهد رابطه بازی همین آقایان بخصوص همین آقای ا…هستیم،تا خارج کردن زمین های خودشان و بستگانشان از طرح های فضای سبز و پارک ها(که نیاز واقعی شهرهستند)و فروش املاک خود و بستگان که نزدیک به خیابان هایی که قرار بر عریض شدن هستند به قیمت های غیره منسفانه و کلان،که این نیز خود ظلم به مردم همین شهر و بیت المال

پربازديد