تاریخ درج خبر : 1395/03/31
کد خبر : ۵۴۴۷۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

از کلاهی که لایق زاده بر سر مجری گذاشت تا درخواست کنایه آمیز از رئیس جمهور (+تصاویر)

عصر دوشنبه مستندساز معروف کهگیلویه وبویراحمدی به همراه همسر و فرزندش در برنامه زنده شهرباران شبکه یک حضور یافت.

به گزارش سایت استان به نقل از«بویر نیوز»، علی لایق زاده بنیانگذار فیلم های انسان دوستانه در ایران، ابتدای این برنامه به زاگرس نشینان و بخصوص مردم استان کهگیلویه و بویراحمد سلام کرد و همچنین از استاد عزت الله انتظامی نیز در خلال برنامه یاد کرد.

432 (7)

لایق زاده به نحوه ورود خود به عرصه فیلمسازی اشاره کرد و با تاکید بر اینکه همیشه به دنبال سوژه های غیرمتعارف بوده است، گفت: ساخت مستند گاودانه که روایت قطع انگشتان کودکان روستای گاودانه دشمن زیاری (شهرستان کهگیلویه) بر اثر دستگاه گرگر (تله‌کابین دستی) از اولین کارهایم پس از آموزش در انجمن سینمای جوان یاسوج بود.

کارگردان برجسته کشور همچنین به کمک سه میلیارد تومانی خیرین به منطقه گاودانه پس از پخش آن مستند در همایش خیرین مدرسه ساز اشاره کرد و افزود: با پخش مستند هایم از مناطق محروم در همایش های مختلف تاکنون حدود ۲۰میلیارد تومان از طرف خیرین به مردم آن مناطق کمک شده است.

در بخشی از این برنامه علی لایق زاده، کلاه نمدی که با خود برای پدرام کریمی مجری برنامه هدیه برده بود بر سر وی نهاد، که با استقبال مجری همراه شد.

فضای صمیمی برنامه شهرباران با حضور خانواده لایق زاده به شوخی های همسر وی نیز منجر شد که وی در پاسخ اجراهای مجری که چرا زن یک جوان بیکاری شدی، به شوخی گفت؛ به زور مجبورم کردن! و در ادامه هم لایق زاده از همراهی های همسرش در زندگی تشکر کرد.

بنیانگذار فیلم های انسان دوستانه در ایران همچنین در طول این برنامه از غلامرضا و ساسان تاج گردون و همچنین جمشید ارجمند سردبیر «بویر نیوز»، اسحاق آقایی عکاس هم استانی، جواد هادی اصل و عبدالرضا حیدری همکارانش در بخش تولید، تقدیر و تشکر کرد.

مستندساز مطرح کهگیلویه و بویراحمدی با توصیف استان کهگیلویه و بویراحمد به “منطقه ای که نفت دارد ولی جوان هایش بیکارند”، از رئیس جمهور روحانی خواست تا مثل استان های دیگر به کهگیلویه و بویراحمد هم سفر کند.

گفتنی است؛ علی لایق زاده؛ کارگردان و نویسنده شناخته شده کشور که اهل کهگیلویه و بویراحمد است، سال گذشته فیلم مستندی از زیبایی های سرزمین ایران برای رئس جمهور دکتر حسن روحانی ساخت و همچنین سال ۹۱ تندیس کارگردانی بهترین مستند سینمای ایران را به خود اختصاص داد.

وی تاکنون آثاری از جمله “دست بافته های مادری ام”، “بچه های کَمَک”، “گاودانه”، ” سکوت”،”سرزمین خورشید” ، ” رویای سرزمین چهارفصل” و” من هنوز زنده ام ” را تهیه و تولید کرده است و بواسطه آثار انسان دوستانه اش از سوی دانشگاه تهران و مجامع خیریه لقب “بنیانگذار فیلم های انسان دوستانه در سینمای ایران” را به خود اختصاص داد.
4340

432-1

432-2

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد