تاریخ درج خبر : 1395/03/31
کد خبر : ۵۴۴۷۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

اعطای بورس تحصیلی به پذیرفته شدگان ممتاز در دانشگاه یاسوج

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یاسوج از اعطای بورس تحصیلی به پذیرفته شدگان ممتاز در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش سایت استان، دکتر عباس نیک نژاد در گفت و گو با خبرنگاران گفت: این بورس تحصیلی با هدف جذب دانشجویان ممتاز در دانشگاه یاسوج اجرا می­شود و به افرادی که رتبه های برتر کنکور سراسری در گروههای آموزشی «ریاضی» و «علوم انسانی» را کسب کنند، تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: این بورسیه، به افرادی اعطا می­شود که در گروه آموزشی «علوم انسانی»، رتبه های پایین تر از 1000 ، 750 یا 500 را به ترتیب در مناطق یک، دو و سه و در گروه آموزشی «ریاضی»، رتبه های پایین تر از 2000 ، 1500 و 1000 مناطق سه گانه را در کنکور سراسری کسب نمایند و در دانشگاه یاسوج پذیرفته ­شوند.

وی تصریح کرد: دانشجویان رتبه اول دوره کارشناسی دانشگاههای دولتی جامع یا صنعتی (مستقر در مرکز استان­ها) و نیز افرادی که رتبه های 1 تا 10 هر رشته را در آزمون کارشناسی ارشد سازمان سنجش (بدون سهمیه) کسب کنند، در مقطع کارشناسی ارشد از بورس تحصیلی برخوردار می شوند.

دکتر نیک نژاد ابراز داشت: همچنین، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی جامع یا صنعتی (مستقر در مرکز استان­ها) که رتبه اول را کسب کرده و دارای دو مقاله علمی و پژوهشی معتبر باشند، در مقطع دکتری از مزایای این بورس‌ تحصیلی بهره مند می شوند.

معاون آموزشی دانشگاه یاسوج برگزیدگان المپیادهای دانش آموزی و دانشجویی، برگزیدگان جشنواره های علمی و همچنین برگزیدگان مسابقات قرآنی را از دیگر افرادی عنوان کرد که می توانند از این بورس‌ تحصیلی استفاده نمایند.

دکتر نیک نژاد به استفاده این افراد از مزایای دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: در قالب این بورسیه و در هر نیم‌سال تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی 10 میلیون ، کارشناسی ارشد 14 میلیون و دکتری 20 میلیون ریال هزینه تحصیلی پرداخت می شود.

وی اذعان داشت: تداوم اعطای این بورس منوط به عملکرد مناسب آموزشی دانشجو در طول مدت تحصیل است.

برای کسب اطلاع بیشتر به وبگاه دانشگاه یاسوج به آدرس www.yu.ac.ir ، بخش «معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی/دفتر استعدادهای درخشان/قوانین و آیین نامه ها» مراجعه نمایید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد