تاریخ درج خبر : 1395/04/01
کد خبر : ۵۴۴۷۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

6 ماه حبس برای شکارچی کبک دنا

اواخر سال گذشته نیروهای یگان محیط زیست بویراحمد حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده دنای شرقی یک شکارچی متخلف را مشاهده نمودند.

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان بویراحمد در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانون با متخلف وارد عمل شده و وی را بازداشت نمودند.

کامبیز حسین پور اظهار داشت: در بازرسی از این متخلف لاشه یک عدد کبک و یک قبضه اسلحه شکاری کشف و ضبط و متهم به همراه پرونده تشکیل شده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

متهم مبلغ دو میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری شهرستان بویراحمد، دادگاه با استناد به گزارش ضابطین دادگستری (محیط بانان)، کیفرخواست صادره از دادسرا، تحقیقات به عمل آمده و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه با استناد به ماده ۱۲ قانون شکار و صید متهم را به جرم شکار غیرمجاز یک عدد کبک به تحمل شش ماه حبس تعزیری (زندان غیر قابل خرید محکوم نمود.

با اعتراض متهم به رای صادر شده، پرونده جهت رسیدگی مجدد به دادگاه تجدیدنظر استان کهگیلویه و بویراحمد ارجاع گردید.

در جریان بررسی مجدد پرونده، قضات شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان کهگیلویه و بویراحمد اعتراض موثر و مفیدی از سوی متهم که موجبات نقض حکم دادگاه بدوی را به دنبال داشته باشد مشاهده نکردند. بنابراین ضمن رد تجدید نظر خواهی متهم حکم دادگاه بدوی مبنی بر شش ماه حبس را قطعی و لازم الاجرا دانستند.

پس از تایید رای صادره در دادگاه تجدیدنظر، پرونده به واحد اجرای احکام ارجاع و متهم جهت گذراندن دوران محکومیت خود روانه زندان خواهد شد.

950402_yasuj

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد