تاریخ درج خبر : 1395/04/02
کد خبر : ۵۴۴۷۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تاجگردون: اندیشه پروری از ویژگی های شاخص بهمن بیگی بود+ گزارش تصویری

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم بهره گیری از تجربه های آموزشی بهمن بیگی گفت:اندیشه پروری از ویژگی های شاخص علمی و فرهنگی بهمن بیگی بود.
به گزارشسایت استان به نقل از ایرنا؛ غلام رضا تاج گردون چهارشنبه شب در آیین بزرگداشت معلم عشایر استاد محمد بهمن‌بیگی افزود: استاد محمد بهمن بیگی با پرورش استعدادهای درخشان عشایر گام های مهمی را در عرصه فرهنگ و ادب در کشور برداشت.
وی بیان این که اندیشه ‌پروری یکی ار نکات برجسته شخصیتی استاد بهمن‌بیگی است،
گفت: استاد بهمن بیگی در زمان خدمت خود نسلی را پرورش و تقدیم جامعه کرد که هر کدام از این تحصیلکرده ها، امروز در زمینه های گوناگون در جامعه به خدمت صادقانه مشغول هستند.
وی تصریح کرد: استاد بهمن بیگی با تولید، ترویج علم و دانش در قلب مردم عشایر ماندگار شد که این خود نشان از خصلت برجسته وی است.
تاج گردون با بیان اینکه بهمن بیگی یکی از افتخارات جامعه معلمی کشور است بیان کرد: ابن استاد با تلاش فراوان در زمینه پرورش استعدادهای درخشان فرزندان عشایر کشور آثار ماندگار و ریشه ای بر جای گذاشت.
وی تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم که با برگزاری چنین برنامه هایی نام و خاطره بزرگان و افراد تاثیرگذار مانند محمد بهمن بیگی را گرامی بداریم.
تاج گردون گفت: اندیشه شادروان محمد بهمن بیگی متعلق به گروه خاصی نبوده بلکه به تمام قشرها از جمله بزرگان هنر و ادب تعلق دارد.
زنده یاد استاد محمد بهمن بیگی بنیانگذار آموزش عشایر در ایران و از ایل قشقایی بود.
استاد بهمن بیگی از سال 1331 به تنهایی کار خود را آغاز و در طول 28 سال مدیریت بر اداره آموزش عشایر ایران بیش از 10 هزار معلم را تربیت کرد.
استان بهمن بیگی پنج اثر با عناوین ‘بخارای من، ایل من’، ‘اگره قره قاج نبود’ ، ‘به اجاقت قسم’، ‘طلای شهامت’ و ‘عرف و عادت در عشایر فارس: منتشر کرد.
محمد بهمن بیگی یازدهم اردیبهشت سال 1389 در شیراز درگذشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد