تاریخ درج خبر : 1395/04/02
کد خبر : ۵۴۴۸۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

چندهزار یتیم در استان تحت سرپرستی کمیته امداد هستند؟

مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 3140 یتیم زیر ۱۸ سال تحت حمایت کمیته امداد استان هستند

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، فرید محبی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تعداد ۳۴ هزار خانوار با جمعیت ۸۹ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: این نهاد مقدس در طول سال خدمات متفاوتی را به منظور کمک به این خانواده های نیازمند ارائه می دهد.

وی ضمن اشاره به نیازمندی های مددجویان کمیته امداد استان، بیان کرد: یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد طرح اکرام ایتام است که در این طرح سرپرستی ایتام تحت حمایت به خیرین و حامیان نیکوکار واگذار می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در حال حاضر 3140 یتیم زیر ۱۸ سال زیر پوشش این نهاد مقدس هستند که برای رفع مشکلات آنان نیازمند مساعدت خیرین و افراد نیکوکار هستیم.

محبی با اشاره به ۹۰۰ بیمار صعب العلاج تحت حمایت تصریح کرد: کمیته امداد برای تأمین هزینه های درمانی این بیماران با مشکل مواجه است و اعتبارات این نهاد پاسخگوی نیازهای این بیماران نیست.

وی از دیگر نیازمندی های کمیته امداد استان را کمک و مساعدت به ۱۵هزار زن سرپرست خانوار، تأمین هزینه های تحصیلی ۱۱ هزار و ۴۱۳ دانش آموز و دانشجوی تحت حمایت، تهیه سبد غذایی برای دو هزار کودک زیر 6 سال مبتلا به سوء تغذیه، کمک و مساعدت به ۱۸ هزار خانوار تحت حمایت در مناطق محروم برشمرد.

مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد از همه خیرین و نیکوکاران دعوت کرد تا با مشارکت در برنامه های کمیته امداد بخصوص در ماه مبارک رمضان این نهاد را در راه یاری رساندن به نیازمندان کمک کنند و ادامه داد: کمیته امداد تا پایان ماه مبارک رمضان آمادگی دارد تا نذورات مردمی را در قالب سفره های افطاری، سبدهای غذایی و سایر موارد دریافت و به نیازمندان واقعی برساند.

محبی با اشاره به اینکه اولین سفره افطاری ۳۱ خرداد ماه مصادف با ۱۴ رمضان در قلعه رئیسی شهرستان کهگیلویه میزبان 6500 نفر از نیازمندان بود، اضافه کرد: شماره حساب ۰۱۰۲۲۲۹۰۵۶۰۰۹ بانک صادرات شعبه جمهوری آماده دریافت وجوهات و نذورات مردم خیر و نیکوکار برای کمک به نیازمندان و بخصوص ایتام کمیته امداد است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد