تاریخ درج خبر : 1395/04/02
کد خبر : ۵۴۴۸۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -
انتقاد شدید استاندار از دولت احمدی نژاد و منتقدان:

دولت قبل بایدجوابگوی بدهی ها و ناتوانی های خود باشد

مدیران و مسئولان دولت سابق باید جواب ناتوانی و بدهی های فراوان به مردم و دولت را بدهند.

به گزارش سایت استان به نقل از بویرنیوز، در ابتدا معاون قضایی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به اقدامات مهم این سازمان اشاره و گفت: بحمداله با تلاش های دستگاه قضایی، امسال شاهد رتبه ۶ استان در زمینه رسیدگی و مختمه کردن پرونده های برجای مانده از گذشته بود.

رتبه ۶ کهگیلویه و بویراحمد در رسیدگی به پرونده های قضایی

این مسئول بررسی و خاتمه قریب به ۶۷۰۰ پرونده قضایی، کاهش جمعیت کیفری زندان ها، کاهش چشمگیر زمان رسیدگی به شکایات، کاهش سرقت و نزاع دسته جمعی به میزان ۲۰ و ۱۶ درصد و مواردی از این قبیل را جزو آمارها و اقداما خوب صورت گرفته در حوزه قضایی بیان کرد.

در ادامه و پس از سخنرانی عده ای مدیران، نوبت به استاندار کهگیلویه و بویراحمد رسید تا خاتمه دهنده جلسه باشد.

دولت تدبیر و امید یک سرزمین سوخته را تحویل گرفت!

موسی خادمی اینبار متفاوت تر از گذشته به استقبال مخالفان دولت و دلواپسان رفت، وی بیان داشت: آنچه از دولت قبل به دولت تدبیر رسید اصلا شرایط مناسبی برای کار کردن نبود و هرچند ایران با منابع غنی و انسانی متنوع و خوبی که دارد تعبیر سرزمین سوخته در خورش نیست اما واقعا به لحاظ مالی یک سرزمین سوخته را تحویل گرفتیم.

وی با اشاره به تک رقمی شدن نرخ تورم در دولیت دکتر روحانی، خاطر نشان کرد: تورم قریب به ۴۰ درصد و رشد اقتصادی منفی ۷ درصد( ۷% -) یک فاجعه رقم وحشتناک دولت قبل بود که با دولت روحانی به ارث رسید و عملا در این شرایط باید نام ورشکستگی را مناسب یک دولت دانست.

خادمی گفت: دولت تدبیر دولت نجیبی است و هیچگاه نخواسته با تخریب دیگران خودش را توانمند جلوه دهد اما مخالفانی دارد که نا نجیبانه رفتار می کنند.

استاندار گفت: در سال ۹۰ درامد ایران از محل فروش نفت قریب به ۱۱۳ میلیارد دلار بود که به واسطه تحریم ها روند نزولی شدید را طی، و در ۹۴ به ۲۳ میلیارد دلار رسید و جالب است مخالفان دولت را با این درآمد و شرایط با آرمان ها! مقایسه می کنند.

خادمی بیان کرد: البته اگرآماری از عملکردها و اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف بررسی و ارائه شود رقم خیره کننده و جالبی از بهبود کیفیت و کمیت عملکردهای دولت تدبیر به نسبت گذشته افشا خواهد شد.

دلواپسان و مخالفان دولت اقدامات و عملکر خوب روحانی را نمیبینند

وی به فیش های حقوقی هم اشاره ای داشت و در این خصوص گفت: متاسفانه پرداخت این سقف از حقوق ها صرفا در برخی ساختارها که به صورت مجمعی و بدون عبور از فیلتر دولت اداره می شودند، وجود دارد که تعدادشان هم ناچیز است می باشد و همانطور که رهبر انقلاب هم فرمودند، اکثر قریب به اتفاق مدیران دولتی حقوق های متعارف و معمولی دارند.

موسی خادمی عنوان کرد: مخالفان حل معضل یزرگ روابط سیاست خارجی را نادیده انگاشته و هیچ جایی از موفقیت های دولت دم نمی زنند.

مقام ارشد استان افزود: در همین کهگیلویه وبویراحمد نیز حجم و اقدامات صورت گرفته ابدا قابل قیاس با قبل نیست و شاید ایراد از ما است که در اطلاع رسانی خوب عمل نکردیم.

اقدامات غیر قانونی و کارشناسی نشده دولت قبل بار مالی زیادی را متوجه دولت روحانی کرده

خادمی گفت: دولت گذشته با استخدام های غیر قانونی، یارانه غیر کارشناسی و مواردی از این دست بار مالی زیادی را به دولت فعلی تحمیل کرده که البته بحمداله با وجود این مشکلات اقدامات خوبی صورت گرفته و در دست جریان است.

وی عنوان کرد: بعضی ها حمله کردن به دولت برایشان یک عادت شده که این حمله کردن به دولت و مدیران را متهم کردن به کم کاری اقدام اخلاقی و درستی نیست.

خادمی با بیان اینکه ارقامی منتشر خواهیم کرد که گواه حجم زیاد اقدامات صورت گرفته دولت تدبیر است، عنوان کرد: دولت دکتر روحانی نجیب است و فکر می کند اقدامات بیشتر و بهتری میتوانسته انجام دهد و جالب اینست افراد ناتوان که با آنهمه پول دولت سابق نتوانسته اند کاری انجام دهند الان طلبکارند.

دولت قبل بایدجوابگوی بدهی ها و ناتوانی های خود باشد

دکتر خادمی تصریح کرد: آنها(مدیران و مسئولان دولت سابق) باید جواب ناتوانی و بدهی های فراوان به مردم و دولت را بدهند.

استاندار در پایان با اشاره به وظیفه همه مدیران به تلاش در جهت بهبود وضع جاری، تکریم و خدمات رسانی قابل قبول به مردم و سرعت بخشیدن به پروژه ها، خاطر نشان کرد: به زودی و پس از ماه مبارک رمضان شاهد حضور رئیس دولت به استان خواهیم بود که همه دستگاه ها باید نهایت تلاششان را برای بهره بردن از این سفر به کار ببندند.

آب و فاضلاب روستایی در صدر دستگاه های خدمات رسان در زمینه تکریم و حقوق شهروندی

در پایان به ترتیب از آموزش و پرورش و آب و فاضلاب روستائی استان و برخی دیگر از دستگاه های استان به عنوان سازمان های برتر در زمینه تکریم و رعایت حقوق شهروندی و ترویج حجاب و عفاف تجلیل به عمل آمد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد