تاریخ درج خبر : 1395/04/04
کد خبر : ۵۴۴۹۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

340زندانی جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد چشم انتظار کمک خیرین برای آزادی

رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد گفت: 340زندانی غیر عمد و مالی در زندانهای این استان به سر می برند که نیازمند کمک خیرین هستند.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام غلامرضا مزارعی در آیین جشن گلریزان در یاسوج افزود: طی سال گذشته نیز به کمک افراد خیر و نقش ستاد دیه این استان 124 نفر از زندانیان غیرعمد در زندان های کهگیلویه وبویراحمد آزاد و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.

وی بیان کرد: با تلاش و رایزنی ستاد دیه استان افزون بر دو میلیارد 900میلیون تومان بدهی زندانیان غیرعمد این استان در سال گذشته پرداخت شد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: در سه ماهه نخست امسال نیز 24 نفر از زندانیان غیرعمد این استان از بند زندان آزاد شدند.

وی اضافه کرد: 340 نفر از بدهکاران استان بعلت ناتوانی در پرداخت دیه، مهریه و بدهکاریهای مالی در زندان بوده و برای آزادی از زندان چشم امید به کمکهای خیرین دوخته اند .

همچنین آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه درکهگیلویه وبویراحمد نیز در این مراسم گفت: جشن گلریزان و کمک به خانواده های فقیر، نیازمند و زندانیان جرائم غیر عمد دربند را تجلی عینی کرامت انسانی و روزنه ای به درگاه رحماینت پروردگار در ماه ضیافت الهی است.

وی افزود: ماه مبارک رمضان را نمادی برای نفی خودبینی و خودخواهی های انسان در منظر و مظهر خداوند حکیم است و دست گیری از مستمندان و رهایی انسانی محصور خود نیز بهترین، ارزشمند ترین و مترقی ترین نماد این ماه است.

آیت الله ملک حسینی بیان کرد: انسان دربندی که به دلیل ارتکاب جرم غیرعمد و تنها برای نداشتن و فقر مالی مدت ها از خانواده، زن و فرزندان خود دور است در صورت طولانی شدن زمان محبوس شدنش انبوهی از کینه ها و عقده های چرکین در درون خانواده اش ایجاد خواهد شد.

از ابتدای تاسیس این ستاد تاکنون 1450 زندانی جرائم غیر عمد استان از زندان آزاد شده است .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد