تاریخ درج خبر : 1395/04/04
کد خبر : ۵۴۴۹۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

تصاویری از نخستین شب احیا در یاسوج

آیین روحانی نخستین شب از لیالی پر خیر و برکت قدر همزمان با شب ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی ابن ابیطالب(ع) با حضور باشکوه مردم متدین شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد در حسینیه ثارالله،مصلی بزرگ امام خمینی(ره) و مساجد و تکایای ین شهر برگزار شد.
به گزارش سایت استان به نقل از بویرخبر، مراسم اولین شب قدر همزمان با 19رمضان شب ضرب خوردن مولای اول شیعیان امام علی(ع) در تمامی حسینیه ها ، مساجد و تکایای شهر یاسوج برگزار شد.

این مراسم نورانی با اجرای برنامه‌های مختلف از جمله قرائت دعاهای افتتاح و جوشن کبیر آغاز شد که حاضران با چشمانی اشکبار برای عزت مسلمانان و رفع مشکلات جامعه اسلامی دعا کردند.

این مراسم در حسینیه ثارالله شهر یاسوج با قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر آغاز شد و شرکت کنندگان با زمزمه اسماء ذات اقدس الهی از پیشگاه خالق بی همتا خواستند تا به برکت این شب مبارک، قلم عفو بر گناهان آنان بکشد.

ذاکرین اهل بیت (ع) حاج مهدی رضایی و حاج امید جمالفرد در سوگ شهادت امیرالمومنین حضرت علی بن ابیطالب (ع) نوحه سرایی کرده و عاشقان خاندان عصمت و طهارت نیز بر سر و سینه زدند.

حضور گسترده و باشکوه مردم بویژه جوانان در آیین معنوی که در حسینیه ها و تکایا برگزار شد چشمگیر بود.

همچنین این مراسم در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) مرکز استان با خیل عظیم دوستداران اهل بیت برگزار شد که در این مراسم سخنرانان و مداحان عصمت و طهارت به سخنرانی و مداحی پرداختند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد