تاریخ درج خبر : 1395/04/06
کد خبر : ۵۴۵۰۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خبرداد:

آغازعملیات اجرایی پیست قایقرانی رودخانه بشار

farhadiمعاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای درباره انحراف رودخانه بشار قبل از پل های ورودی شهر یاسوج گفت:این تغییر مسیر موقتی برای خشک کردن جلبک های کف رودخانه است.
به گزارش سایت استان رسول فرهادی افزود:سرمایه گذار بخش خصوصی که قصد دارد پیست قایقرانی ایجاد کند برای زیر سازی و فراهم کردن مقدمات عملیات اجرایی اقدام به تغییر مسیر رودخانه کرده است و این کار با هماهنگی شرکت آب منطقه ای انجام شده است.
وی گفت: پیست قایقرانی بخشی از مجتمع فرهنگی ،فرهنگی تفریحی و اقامتی آزادی باقری است و در طرح ساماندهی رودخانه بشار نیز دیده شده است.
سود آب معدنی از هندوانه بیشتر است  
فرهادی با انتقاد از کشت بی رویه محصولاتی مانند هندوانه گفت:به طور متوسط برای کشت هر هندوانه 300لیتر آب لازم است که درهنگام فروش  بهای آب آن هم به دست نمی آید و برای تولید 2 و نیم میلیون تن هندوانه مصرفی ایرانیان در سال 7 برابر حجم سد کرخه آب استفاده می شود.
وی افزود:برخی گلایه دارند که چرا مجوز طرح های آب معدنی صادر می شود در حالی که یک بطری 500 سی سی آب معدنی 500 تومان قیمت دارد ودر مقایسه با هندوانه و برخی محصولات کشاورزی تجارت مقرون به صرفه ای است.
رسول فرهادی گفت: امیدوارم روزی برسد مردم برای آب آشامیدنی از آب بسته بندی استفاده کنند و آب لوله کشی منازل صرف شست وشو و امورغیرآشامیدنی شود در آن صورت در مصرف آب تصفیه شده نیز صرفه جویی می شود.

چاه های غیر مجاز دو هزینه دارد
فرهادی با بیان اینکه بیش از 1170  حلقه چاه آب غیر مجاز در استان وجود دارد گفت:متاسفانه همانگونه  که حفر و برداشت از این چاه ها خطر جدی برای منابع آب زیر زمینی است پلمپ و یا تخریب چاه ها نیز هزینه زیادی را به دولت تحمیل می کند.
وی یادآور شد: برای پلمپ هر چاه بیش از سه میلیون تومان هزینه گشت،گشت بازرسی، اعزام نیروهای انتظامی ،بتن ،خاک و غیره نیاز است که مجموع آن بیش از سه و نیم میلیارد است.

سد تنگ سرخ آب شرب یاسوج را تامین می کند
وی درباره تصمیم شرکت آب منطقه ای برای کمک به رونق دوباره آبشار یاسوج گفت:اگر سد تنگ سرخ به بهره برداری برسد آب شرب شهر یاسوج را تامین می کند و در آن صورت می توان آبهایی که در مخازن بالای آبشار نگهداری می شود را در تنگه و مسیر همیشگی آبشار رها سازی کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد