تاریخ درج خبر : 1395/04/06
کد خبر : ۵۴۵۰۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

یک بام و دوهوای تاج‌گردون در مجلس؛ «می‌خوامت اما نه بهتر از خودم»

نگاهی به عقبه فکری تاج گردون در مجلس نهم و نامزدی وی برای کرسی نائب رئیسی مجلس و اختلاف تنها چند رای با باهنر این مهم را در ذهن پدیدار می‌داشت که می‌توان از ایشان به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین نامزدهای نایب‌رئیسی مجلس دهم یاد نمود، از طرف دیگر نقش وکیل‌الدوله بودن ایشان در مجلس قبلی و یکی از علم‌داران جریان امید در آن مجلس به تشدید این ادعا می‌افزود.

اتاق فکر نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد باید فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی به مسئولین کشوری هم استانی خود مشاوره‌های لازم را بدهند تا بتوانند به‌درستی جورچین حرکت خود را بچینند.

در این نوشتار سعی بر این است که برخی از این خط‌مشی‌ها بازشوند تا چاره‌ای برای این خلأها بازگردد.

اما چه سبب شد که تاج گردون مصمم، این‌گونه از خط‌مشی خود عقب‌نشینی نماید موضوعی است که نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت!

حضور تاج گردون در سمت ریاست کمیسیون بودجه در مجلس قبلی بارقه‌ای از امید را در بین همه (بخصوص هم استانی‌هایش) برمی‌داشت که وی بتواند به‌خوبی به تبیین حق و سهم این استان در لایحه‌های بودجه سالیانه کشور بپردازد اما در این دور نگاه همه به حضور وی در هیئت‌رئیسه مجلس برمی‌گشت.

نوع نگاه دوم به این قضیه به حضور محمدعلی وکیلی در هیئت‌رئیسه مجلس برمی‌گردد که اگر نگاهی بکنیم جایگاه هیئت‌رئیسه در مجلس حتی بالا‌تر از روسای کمیسیون‌ها به شمار می‌رود و این نگاه را تلقی می‌نماید که هم‌اکنون وکیلی در جایگاه بالاتری در مجلس نسبت به تاج گردون قرار دارد، وکیلی که خود از فرزندان شهرستان بویراحمد است شاید بتواند از گوشه‌ای از مظلومیت چهارساله اخیر شهرستان بویراحمد بکاهد و عزت دیرینه را تا حدی به این دیار بازگرداند و از یکه‌تازی‌های یک نماینده در استان بکاهد.

اما حال‌وروز این روزهای تاج گردون که شاید عقبه فکری و سیاسی‌ای در پی بوده است که وی را به ریاست کمیسیون بودجه بنگارند، حال‌وروز «می‌خوامت اما نه بهتر از خودم» است که شاید برخی از هم‌کیشانش در قبال وی قائل باشند.

اما چیزی که مهم است و نباید از خاطر هم‌کیشان تاج گردون خارج شود بار سنگینی بود که او در مجلس قبلی برای هم‌کیشانش بر دوش داشت.

امیدواریم که این فرزند دیار استان کهگیلویه و بویراحمد بتواند خارج از جنجال‌های سیاسی بازهم در این مجلس روزهای خوبی را برای استان رقم بزند.

مطلبی که می‌خوانید از سری یادداشت‌های مخاطبان سایت استان است و انتشار آن الزاما به معنی تأیید تمام یا بخشی از آن نیست. می‌توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد