تاریخ درج خبر : 1395/04/06
کد خبر : ۵۴۵۰۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کارشکنی در واگذاری زمین مورد نیاز دفع زباله شهر یاسوج

معاون فرماندار بویراحمد با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی برای ایجاد مکان دفن و امحای پسماندها همکاری نمی‌کنند از کارشکنی در واگذاری زمین مورد نیاز دفع زباله شهر یاسوج خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، سید کرامت‌الله فرج‌زاده در نشست مدیریت پسماند، اظهار کرد: پسماندها حاوی مواد زایدی هستند که اغلب آنها مضر بوده و سلامتی انسان‌ها را به خطر می‌اندازد.

معاون فرماندار بویراحمد با بیان اینکه زباله‌ها اغلب در محیط‌های باز رها شده و پراکنده هستند، افزود: معمولا همه شاهد بوده‌ایم که ورودی شهرها همواره انباشته از انواع زباله‌های آلوده است.

وی ادامه داد: برای نخستین بار با همکاری دفتر امور روستایی با مدیریت فرمانداری خودرویی جهت جمع‌آوری زباله‌ها از ورودی شهرها و انتقال آنها به مکانی مناسب اختصاص دادیم.

این مسؤول با تأکید بر توجه و همکاری همه دستگاه‌ها جهت رسیدگی به این موضوع مهم، بیان داشت: نبود مکان مناسب جهت دفن و امحاء زباله و پسماندها یک معضل است که اگر رسیدگی و حل نشود آسیب‌های زیادی به دنبال دارد.

فرج‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود به واگذاری زمین جهت دفن زباله در «دو پشته دشتروم» اشاره کرد و گفت: مردم در این خصوص استقبال خوبی نشان دادند و علاقمند بودند که گسترش پیدا کند.

معاون فرماندار بویراحمد یادآور شد: البته با وجود اینکه موافقت مردم را جلب کردیم متاسفانه دستگاه‌های دولتی همکاری نمی‌کنند و منابع طبیعی استان نیز در مورد واگذاری زمین کارشکنی می‌کند.

وی با بیان اینکه کارهای اولیه واگذاری این زمین توسط متولیان امر انجام شده و تنها باید توسط منابع طبیعی تایید شود، گفت: حدود 7.5 هکتار زمین جهت دفن زباله‌ها باید به شهرداری تعلق گیرد ضمن اینکه جهت احداث کارخانه کمپوست حدود 7.2 دهم هکتار زمین مورد نیاز است.

فرج‌زاده با عنوان اینکه سایت پسماند باید از طرف شهرداری محصور شده و به پیمانکار واگذار شود از مسؤولان خواست همکاری و هماهنگی‌های لازم جهت واگذاری زمین مورد نیاز برای امحاء پسماندها را در اختیار شهرداری قرار دهند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد