تاریخ درج خبر : 1395/04/06
کد خبر : ۵۴۵۰۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -
شهردار یاسوج:

رسیدگی به تخلفات شهری یاسوج نیازمند تشکیل شورای ویژه است

شهردار یاسوج با بیان اینکه موارد زیادی از تخلفات در شهر یاسوج مشاهده می‌شود گفت: رسیدگی به این تخلفات نیازمند تشکیل شورای ویژه است.

جاوید

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، محمدعلی جاوید پیش از در نشست بررسی معضلات شهری با بیان اینکه شهرداری منطقه یک یاسوج 108 هزار نفر از جمعیت این شهر را تحت پوشش دارد اظهار داشت: حدود 3 هزار دانش‌آموز به واسطه روستاهای اقماری و مهاجرت‌ها به سیستم آموزشی شهری یاسوج اضافه شده است.

وی افزود: مردم از شهرداری انتظار دارند که نسبت به انجام امور خدماتی نهایت تلاش خود را انجام دهد و در این راستا شهرداری نیز انتظاراتی را از سایر دستگاه‌ها دارد.

جاوید نبود مدیریت واحد شهری در شهرهای توسعه یافته را یک مشکل اساسی در خدمت‌رسانی به مردم عنوان و تصریح کرد: با برنامه‌ریزی بیشتر می‌توان این مشکلات را حل کرد.

وی با بیان اینکه مشکل سد معبر و خودروهای دوره‌گرد در گذشته در شهر یاسوج وجود داشت عنوان کرد: این موارد مشکلات عدیده‌ای را برای شهروندان ایجاد کرده بودند و با توجه به محدود بودن امکانات شهرداری برای مقابله با این معضلات همواره با مشکلاتی روبرو هستیم.

شهردار یاسوج با بیان اینکه گاهی شاهد برخورد فیزیکی با مأموران اداره اجرائیات شهرداری در این موارد هستیم گفت: عمده این خودروهای دوره‌گرد پلاک‌های خود را مخدوش کرده‌اند که پلیس نتواند اعمال قانون کند.

جاوید بیان کرد: برخورد با این خودروها از توان شهرداری به تنهایی خارج است و در این مورد نیازمند همکاری سایر دستگاه‌های ذی‌ربط هستیم.

وی ابراز کرد: سال گذشته کار ساماندهی این خودروها با اجاره چند زمین اجرا شد ولی این اقدامات کافی نیست و این کار به تنهایی از عهده شهرداری خارج است.

شهردار یاسوج در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز اطراف شهر نیز گفت: گاهی ساختمان‌هایی بدون ضابطه فنی در اطراف شهر یاسوج ساخته می‌شود که بخشی از آنها به رأی کمیسیون ماده 5 و مسکن و شهرسازی و نظام مهندسی در مورد این ساختمان‌ها بر می‌گردد.

وی در مورد کنده‌کاری‌های شرکت آب و فاضلاب شهری در سطح شهر یاسوج با بیان اینکه نیمه کاره رها کردن این چاله‌ها مشکلاتی برای برای شهروندان و شهرداری ایجاد می‌کند گفت: در چند سال اخیر راه‌های مختلفی به این شرکت ارائه کرده‌ایم و قراردادهایی با این شرکت منعقد کردیم که هر جا نیاز به تعمیر داشته باشد انجام دهند و در این مورد شهرداری مطالبه‌ای نخواهد داشت اما مشاهده می‌شود که این شرکت نسبت به لوله‌گذاری و ترمیم لوله‌های شهر اقدام و پس از اتمام کار کنده‌کاری‌ها را ترمیم نکرده و نیمه کاره رها می کنند.

شهرداری یاسوج 120 میلیارد تومان مطالبات دارد

شهردار یاسوج میزان مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی استان را حدود120 میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: اگر تنها 5 درصد از این مطالبات وصول می‌شد بسیاری از مشکلات شهرداری مرتفع می‌شد.

جاوید در مورد عوارضات پسماند عنوان کرد: سالی 9 میلیارد تومان هزینه تمام شده حمل زباله شهری یاسوج می‌شود.

وی ابراز کرد: عوارضی که از مردم گرفته می‌شود برای حمل زباله‌های دانشگاه‌ها و مراکز دولتی هزینه می‌شود.

شهردار یاسوج به دیوارنویسی‌ها و تخریب اموال عمومی در شهر یاسوج اشاره داشت و گفت: بر اساس ماده 92 قانون شهرداری درج هرگونه پوستر یا نوشته بر روی دیوار ممنوع است و برای برخورد با متخلفان مکاتباتی را با دادگستری انجام دادیم.

جاوید تصریح کرد: دیواری با هزینه‌های بیت‌المال تکمیل و رنگ‌آمیزی می‌شود اما چند روز بعد صنوف مختلف اقدام به تخریب آن از طریق درج پوستر و غیره می‌کنند که این کار چهره شهر را نازیبا می‌کند.

وی با بیان اینکه موارد زیادی وجود دارد که به عنوان مهم‌ترین معضلات شهری یاسوج تلقی می‌شوند گفت: در این خصوص پیشنهاد می‌شود شورای ویژه‌ای برای رسیدگی به تخلفات شهری در مرکز استان برای برخورد جدی و سریع با متخلفین متشکل از نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌هایی که بتوانند پیگیر حقوق شهروندی باشند تشکیل شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد