تاریخ درج خبر : 1395/04/07
کد خبر : ۵۴۵۱۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

برنامه توسعه گچساران و باشت تدوین شد

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه ۴ ساله “توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی” شهرستان‌های گچساران و باشت تدوین شده است.

به گزارش سایت استان به نقل از خبر دنا، “غلامرضا تاج‌گردون” در جلسه شورای اداری گچساران که با حضور جمعی از مدیران کل دستگاه‌ها و ادارات کهگیلویه و بویراحمد و مسئولان گچساران و باشت برگزار شد با تسلیت سالروز شهادت حضرت امیرالمومنین امام علی(ع)، اظهار داشت: یک برنامه عملیاتی و پیشنهادی برای توسعه شهرستان‌های گچساران و باشت تهیه شده است.

وی با اشاره به اینکه این برنامه عملیاتی و پیشنهادی 4 ساله و به صورت کارشناسی شده است، افزود: این برنامه برای توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی گچساران و باشت ترسیم شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این برنامه با کمک مردم، مسئولان و نهادهای دولتی و غیردولتی باید اجرایی شود، گفت: این برنامه تداخلی با فعالیت‌های دولت ندارد.

تاج‌گردون با تأکید بر اینکه اگر مدیری نمی‌تواند کار کند مردم و سازمانش را معطل نکند، عنوان کرد: هر پروژه‌ای که در شهرستان اجرا شود برای مردم است.

وی بر لزوم برگزاری همایش‌های توسعه‌ای و جشنواره‌های دوره‌ای در گچساران و باشت در طول سال تأکید کرد و گفت: برگزاری این همایش‌ها می‌تواند به توسعه هر چه بیشتر شهرستان‌های گچساران و باشت کمک کند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی اجرای طرح‌های محرک و شتابنده در این دو شهرستان را امری بسیار ضروری و مهم دانست و تأکید کرد: ما برای توسعه این دو شهرستان نیاز به طرح‌های محرک و شتابنده داریم.

تاج‌گردون با بیان اینکه اگر به صورت عادی حرکت کنیم نمی‌توانیم مشکل تولید و اشتغال و سایر مشکلات را حل کنیم، تصریح کرد: توقع من از مدیران شهرستانی این بوده که توجه بیشتری به طرح‌های محرک و شتابنده داشته باشند.

وی با اشاره به طرح‌های محرک در بخش صنعت، اظهار داشت: شهرستان گچساران به واسطه ظرفیت‌های نفت و گاز می‌تواند تبدیل به کیمیا شهر شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه گچساران و باشت نیاز به طرح‌های محرک و شتابنده دارند، افزود: اگر مدیری می‌تواند کار کند بماند و اگر نمی‌تواند مردم را معطل نکند.

تاج‌گردون به بخش برنامه‌ریزی عملیاتی اشتغال و تولید در برنامه عملیاتی و پیشنهادی  “توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی” گچساران و باشت اشاره کرد و گفت: گچساران و باشت ظرفیت‌های خوبی دارد و از این ظرفیت‌ها می‌توان برای رونق تولید و اشتغال استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های آب‌رسانی به 12 هزار زمین کشاورزی در گچساران می‌توان حدود 6 هزار شغل ایجاد کرد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برنامه‌هایی برای توسعه فرهنگ و هنر، توسعه فعالیت‌های زنان، عمران شهری، توسعه گردشگری، توسعه بخش نخبگان، پوشش فقر و خدمات حمایتی، توسعه نشاط سیاسی و ساختار اداری و پایش مدیریتی در برنامه 4 ساله “توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی” گچساران و باشت قرار داده شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد