تاریخ درج خبر : 1395/04/08
کد خبر : ۵۴۵۲۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

وام پیشنهادی برای 104 واحد معرفی شده به بانکها یک‌هزارمیلیاردریال است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: تسهیلات پیشنهادی برای 104 واحد صنعتی و کشاورزی معرفی شده به بانک های عامل این استان یک هزار میلیارد ریال است.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، داریوش دیودیده در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد افزود: از این مبلغ 700 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای 83 طرح و 300 میلیارد ریال نیز سرمایه ثابت برای 21 طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد است.

وی بیان کرد: تاکنون 330 واحد صنعتی و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در سامانه ‘بهین‌ یاب’ نام نویسی کرده اند.

دیودیده اظهار کرد: از این تعداد 148 مورد در کمیته بررسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد مصوب شده است.

وی عنوان کرد: از مجموع 148 واحد مصوب شده 104 مورد پس از تصویب در نشست های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد برای دریافت تسهیلات به بانک ‌های عامل این استان معرفی شدند.

دیودیده ابراز داشت: بانک ‌های عامل کهگیلویه و بویراحمد در عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات به واحدهای متقاضی همکاری لازم را انجام دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: بر اساس قانون بانک ‌های عامل موظف شده اند که 10 درصد اعتبارات خود را برای رونق واحدهای صنعتی و کشاورزی اختصاص دهند.

دیودیده گفت: چنانچه بانک های عامل در این زمینه با کمبود منابع مالی مواجه شوند باید آن را از دیگر شعبه ها تامین و پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه نشست‌ های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد هر هفته و به طور منظم برگزار می ‌شود، بیان کرد: ستاد استان جزو پنج ستاد فعال کشور است.

دیودیده اظهار کرد: در 11 نشست گذشته ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری 41 طرح بررسی شد که نتیجه آن 99 مصوبه بود.

وی عنوان کرد: از این تعداد مصوبه 63 مورد اجرا شده و 36 مورد نیز در حال اجراست.

در این نشست مسائل و مشکلات پنج واحد تولیدی کهگیلویه و بویراحمد شامل شرکت تولید کیک و کلوچه در شهرستان کهگیلویه، شرکت تولید قارچ دکمه ای در شهرستان کهگیلویه، شرکت صنایع چوب نگین در شهرستان گچساران، شرکت تعاونی مرغداری در شهرستان گچساران و شرکت تولید موتورسیکلت در یاسوج بررسی و راهکارهای لازم برای فعال شدن آنها و بازگشت به چرخه تولید ارائه شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد