تاریخ درج خبر : 1395/04/08
کد خبر : ۵۴۵۲۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

برخورد جدی نیروی انتظامی با سودجویان اسکان غیرقانونی مسافر در پایتخت طبیعت ایران

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی و گردشگری بحث خانه‌های مسافر را ساماندهی می‌کند، گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو مسافران را به صورت غیرقانونی اسکان می‌دهند که این امر باعث بروز مشکلات متعددی در این حوزه می‌شود.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، محمود باقری با اشاره به در پیش بودن تعطیلات عید سعید فطر بر لزوم آمادگی تمامی دستگاه‌ها و نهادها در ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران تاکید کرد و گفت: امیدواریم بتوان در ایام تعطیلات و فصل گردشگرپذیر دو شهرستان بویراحمد و دنا شاهد خدمات‌دهی مطلوب به مسافران و گردشگران باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سنوات گذشته همواره بر این موضوع که گردشگری چه سودی برای استان دارد اشاره کرد و گفت: در پاسخ به این سوال باید گفت که اقتصاد گردشگری در صنوف مختلف است و و باید در کنار این مهم اقتصاد گردشگری را پیگیر باشیم.

باقری با تاکید بر اینکه اقتصاد گردشگری در جیب هیچ مدیری نمی‌رود، گفت: قطعا با فراهم کردن زیرساخت‌ها توسط هر ارگانی می‌توان درآمدزایی ایجاد کرد مثلا شهرداری با فراهم کردن امکانات سایت اسکان درآمد ورود مسافر به پارک به جیب شهرداری می‌رود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به در پیش بودن تعطیلات عید سعید فطر به مشکلات و نواقصات در این حوزه اشاره کرد و گفت: مشکلات سرویس‌های بهداشتی، کمبودهای یخ و اسکان مسافران باید مدنظر قرار گرفته شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: در سال‌های گذشته مشکلاتی در توزیع یخ داشتیم که برخی افراد سودجو قالب‌های یخ را با قیمت 30 هزار تومان به فروش می‌رسیدکه موجب نارضایتی و ابراز گلایه‌های شدیدی از سوی مسافران و گردشگران می‌شد.

باقری ادامه داد: متولیان توزیع یخ باید افراد مشخصی را برای فروش یخ با قیمت مناسب مدنظر قرار دهند تا مشکلات گذشته تکرار نشود.

این مسؤول با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی و گردشگری بحث خانه‌های مسافر را ساماندهی کرده، گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو مسافران را به صورت غیر قانونی اسکان می‌دهند که این امر خود باعث بروز مشکلات متعددی در این حوزه شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: قطعا نیروی انتظامی و اماکن باید با متخلفان در حوزه اسکان غیرقانونی مسافران اقدام کنند چرا که با این حرکت نادرست آبروی استان زیر سوال می‌رود.

باقری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به وجود دوره‌گردها در سطح اماکن گردشگری و معابر شهرها اذعان کرد: متاسفانه در ایام تعطیلات دوره‌گردهایی هستند که غذای بهداشتی به مسافران می‌دهند لذا مرکز بهداشت باید به صورت قانونی نسبت به این موضوع رسیدگی کند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان اعم از هلال‌احمر، اورژانس، راهداری‌ها، ادارات آب، برق و مخابرات با آمادگی کامل از مسافران عید سعید فطر استقبال کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد