تاریخ درج خبر : 1395/04/08
کد خبر : ۵۴۵۲۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -
با افتتاح جاده جدید محور لوداب؛

چین به مرکز استان نزدیک تر می شود

IMG_3341عملیات آسفالت و بهسازی راه های روستایی بخش لوداب آغاز شد و با افتتاح جاده جدید دسترسی روستاهای این محور به مرکز استان بیش از یک و نیم ساعت کاهش یافت.
به گزارش سایت استان پروژه بهسازی و آسفالت راه های روستایی بخش لوداب به طول ۲۰ کیلومتر برخورداری ۱۵ روستای این بخش با اعتباری بالغ بر ۸۴ میلیار ریال از محل اعتبارات ملی و استانی کلنگ زنی شد.
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در مراسم کلنگ زنی این پروژه گفت : نقش راه در توسعه هر کشوری انکار نشدنی است و زیر بنای توسعه هر کشوری و یا هر منطقه ای راه ارتباطی است .
غلام محمد زارعی افزود: با توجه به نقش راه در توسعه در ۳ الی ۴ سال گذشته با محور قرار گرفتن ساخت ،تعریض و توسعه راههای اصلی و روستایی استان، سعی بر این شد که به این مهم توجه شود که در حوزه  راه های مواصلاتی و ارتباطی به مرکز استان اقدامات بسیار خوبی انجام شد .
زارعی به چهارخطه کردن راههای ورودی به مرکز استان اشاره و عنوان کرد : مدیر کل محترم راه ،مسکن و شهرسازی استان در بدو ورود خود به مرکز استان قول داده اند تا پایان سال ۹۵ بیش از ۲۰ کیلومتر راه های چهار خطه در ورودی مرکز استان احداث کنند که این قول تحقق پیدا کرد و در ادامه نیز سایر مسیرها در دست اقدام است و به پیمانکاران واجد شرایط واگذار شده که عملیات راه سازی به شکل جهادی به سرعت ادامه پیدا می کند.
وی با اظهار امیدواری نسبت به توسعه حوزه در بخشهای دیگر گفت :در حوزه راه های روستایی متاسفانه شرایط بدی داشتیم به نحوی که از متوسط راه های روستایی کشور ۵۰ درصد پایین تر بودیم که در یکی دو سال گذشته با اعتبارات مختلف از جمله اعتبارات ملی و استانی تلاش زیادی صورت گرفت و شاهد بهبودی محسوسی در حوزه راههای روستایی بودیم.
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت راه سازی در حوزه روستایی گفت : امیدوار هستیم با گرفتن اعتبار از بخش های مختلف و با اولویت قرار دادن راه های روستایی و ملی بتوانیم بزودی خودمان را به متوسط راه های روستایی کشور برسانیم.
غلام محمد زارعی با اشاره به سختی های فراوان ساختن راه در استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به سایر استان ها تاکید کرد:به دلیل کوهستانی بودن منطقه ساخت و عملیات راه سازی در استان ما به نسبت دیگر استان ها بسیار پر هزینه تر است ،اما خوشحال هستیم که اکنون از دورترین منطقه شهرستان و از نقطه صفر مرزی با استان چهارمحال بختیاری به سمت مرکز استان خودمان حداکثر تا یک ماه آینده تمامی مسیر آسفالته خواهد شد و با این حرکت یک راه محوری روستایی جاده مناسب مواصلاتی می شود
با افتتاح جاده لوداب روستاهای این محور بیش از یک ساعت به مرکز استان نزدیک خواهد شد. این جاده به واسطه وجود تونل های بزرگی که در آن طراحی و اجرا شده همینطور گذر از میان جنگل های پر پشت و سر سبز بلوط علاوه بر اینکه می تواند نقش مهمی در توسعه روستاهای مسیر ایفا کند،می تواند مورد توجه گردشگران  داخلی و خارجی نیز قرار گیرد.

 

 

IMG_3333IMG_3341

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد