تاریخ درج خبر : 1395/04/09
کد خبر : ۵۴۵۳۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

45 درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: 45 درصد کل جمعیت این استان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، عباس نورمحمدی افزود: نسبت پشتیبان تامین اجتماعی در کل کشور تقریبا 52درصد اما در استان کهگیلویه و بویراحمد 45 درصد که ان شاء الله این امکان وجود دارد تا این میزان را  پنج درصد افزایش دهیم و به 50 درصد برسانیم .

وی بیان کرد: سال گذشته این میزان 40درصد بوده که هم اکنون به 45درصد رسید و امیدواریم تا پایان امسال به 50 درصد برسانیم.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: نزدیک بر 200 هزار نفر بیمه شده مستقیم در سطح استان داریم که سرپرست خانوار بیمه شده است که بیمه شدگان اصلی می شود و چیزی  حدود 300هزار نفر از جمعیت670 هزاری استان را ما خدمتگذاری می کنیم.

نورمحمدی تصریح کرد: نزدیک به 200هزار نفر بیمه شدگان اصلی هستند که با سر جمع افراد تبعی 297 هزار نفر می شوند اما بعلت اینکه بیمه شدگانی در استان داریم که در استان های همجوار از جمله استان بوشهر و خوزستان مشغول به کار هستند و خانواده هایشان در اینجا زندگی می کنند خدمات ارائه می دهیم حدود 320 هزار نفر می رسد.

وی ادامه داد: در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد 15شعبه داریم که از این تعداد 7 شعبه دائمی و 7 شعبه اقماری(غیر دائمی) و یک شعبه کارگزاری رسمی هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: خانم های خانه دار استان می توانند از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند. با توجه به شرایط انعقاد قرار دادی دارد که با سازمان منعقد می کنند بیمه می شوند.

نورمحمدی بیان کرد: 45 درصد کل جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند.

وی گفت: بیمه شدگان می توانند والدین خود را در صورتی که تابع صندوق خاص دیگری نباشند و تحت پوشش دهنده اصلی باشند، پدر 60 ساله و مادر 55ساله باشد و از لحاظ مالی تحت پوشش فرزندشان باشند می توانند از خدمات درمانی سازمان استفاده کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 14 تا 17 درصد افزایش مستمری در سالجاری نسبت به سال قبل داشته ایم. افزود: مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی طی سال گذشته حدود 700 هزار تومان بوده در حالی که امسال به 812 هزار تومان رسیده است.

نورمحمدی عنوان کرد: مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی استان از بیستم تا بیست و هفتم هر ماه بر اساس حروف الفبا به حساب مستمری بگیران واریز می شود.

وی در خصوص زمین تامین اجتماعی در مرکز شهر یاسوج افزود: این زمین که از سال 86 برای سرمایه گذاری خریداری شده بود بلاتکلیف مانده بود که با پیگیری هایی بعمل آمده، جهت سرمایه گذاری توافق انجام و قرارداد بسته شده است که در سفر هیئت دولت به استان مجتمع تجاری، فرهنگی، ورزشی و تفریحی کلنگ زنی خواهد شود.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این مجتمع در دو طبقه پارکینگ طبقاتی و چهار طبقه هم تجاری، فرهنگی، ورزشی و تفریحی است و طبقه چهار پارک کودک و رستوران های به روز ایجاد و ساخته خواهد شد.

نورمحمدی اضافه کرد: در مجموع بیش از 75 میلیارد تومان این اداره کل از کارفرمایان حقیقی و حقوقی طلب دارد که60 میلیارد تومان از این میزان مطالبات اجرای معوقه است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    جالبه 73 درصد هم بیمه سلامت و درصدی هم نیروهای مسلح کمیته امداد و سایر بیمه ها فکر کنم بشه بیش از 150درصد خدایی روتون میشم این همه آمار دروغ؟

پربازديد