تاریخ درج خبر : 1395/04/09
کد خبر : ۵۴۵۳۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

رتبه بالای کهگیلویه و بویراحمد در اجرای برنامه‌های مختلف بسیج دانشجویی

فرمانده سپاه فتح از رتبه‌ خوب و بالای این استان در اجرای برنامه‌های طرح ولایت و راهیان نور و سایر برنامه‌های بسیج دانشجویی خبر داد.

سردار-یدالله-بوعلی-423x282

به گزارش سایت استان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد، نشست هماهنگی مسؤولان مراکز آموزش عالی استان کهگیلویه و بویراحمد با محوریت همکاری و هماهنگی در برگزاری اردوها و طرح‌های تشکیلاتی دانشجویی اعم از اردوهای راهیان نور، جهادی، دوره‌های خط امام استانی و کشوری و … برگزار شد.

سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فتح استان در این نشست با بیان اینکه اگر انقلابی در ایران انجام شد در مسیر انقلاب سید‌الشهدا(ع) بود، افزود: خیل شهدایی که در عرصه‌های مختلف تقدیم کردیم همه اینها برگرفته از قیام عاشورا بود و زنده نگه داشتن یاد شهدا و ادامه راه آنها در گرو برگزاری برنامه و طرح‌های ارزشمند و مدیریت شده است.

وی تصریح کرد: به اذعان همه کسانی که ارزیابی می‌کنند در تمام عرصه‌ها اعم از جهادی، فرهنگی، طرح ولایت و راهیان نور ما پیشتاز و در رتبه بالایی قرار داریم، چرا که حضور چشمگیر دانشجویان خود نشانگر این است که کار ما مورد علاقه آنها و ارزشمند است.

فرمانده سپاه فتح استان با بیان اینکه تلاش کردیم با توجه به ظرفیت‌هایی که در سازمان بسیج بود، تحت عنوان برنامه‌های بومی و محلی طرح‌هایی را به تصویب برسانیم، گفت: یکی از این طرح‌ها اعزام 500 نفر از دانشجویان سال اولی به مشهد مقدس است که برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود و هم اکنون در دستور کار قرار گرفته است.

بوعلی در ادامه بیان کرد: خوشبختانه و به لطف الهی از سر درک متقابل در سطوح مختلف، هیچ تنش و مخالفتی در میان دانشگاه‌های ما برای انجام کار در زمینه‌های مختلف وجود نداشته، هر چه بوده در حد توان همکاری متقابل بوده است.

شهرام مهدوی‌مطلق مسؤول بسیج دانشجویی استان در این نشست با ارائه گزارش از روند طی شده تا کنون ضمن بیان اینکه امسال 25 گروه جهادی از 25 دانشگاه و مرکز آموزش عالی استان برای شرکت در اردوهای جهادی آماده شده‌اند، گفت: حتی در ماه مبارک رمضان نیز ما در گرم‌ترین نقاط استان مانند گچساران اردوهای جهادی را برگزار کرده‌ایم.

وی در ادامه اظهار کرد: در اردوها و طرح‌های مختلف مطرح شده در ایام تابستان ‌یک‌هزار و 797 نفر از دانشجویان در اردوهای جهادی، تشکیلاتی و سه روزه شرکت دارند.

مسؤول بسیج دانشجویی استان تصریح کرد: ‌یک‌هزار و 266 دانشجوی برادر و خواهر در اردوهای جهادی شرکت دارند که در حوزه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی، آموزشی، کشاورزی، اقتصاد مقاومتی، سلامت و بهداشت و سبک زندگی با شناسایی‌های از قبل انجام شده اردوی تخصصی خود را انجام خواهند داد.

مهدوی‌مطلق با اشاره به موفقیت‌های دانشجویان دانشگاه‌های استان در طرح‌های مطالعاتی و دوره خط امام کشوری، افزود: به جهت موفقیت‌های استان در دوره خط امام کشوری و کسب رتبه‌های برتر در سال‌های گذشته بیشترین سهمیه حضور برای امسال را استان ما خواهد داشت که این نیازمند همکاری متقابل دانشگاه‌ها و بسیج دانشجویی جهت فراهم کردن زمینه‌های مورد نیاز برای شرکت دانشجویان است.

حجت‌الاسلام قاسم مقدم مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان نیز در این نشست با بیان اینکه فرهنگ اصل هست و فرع نیست، تاکید کرد: اینکه ما بگوییم اول بچه‌ها با سواد بشوند و بعد کار فرهنگی انجام بدهیم اشتباه است چرا که ما باید همه ختم به عبودیت شویم.

‌وی با اشاره به مشکلات مالی دانشگاه‌ها، اظهار کرد: جهاد اکبر برای مدیران دانشگاه‌ها، اداره دانشگاه با بی‌پولی موجود است اما باید بدانیم هزینه‌هایی که برای کار فرهنگی می‌شود هدر رفتی ندارند و برای کار مقدسی است.

همچنین در این نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود در مورد برنامه طرح شده پرداختند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد