تاریخ درج خبر : 1395/04/09
کد خبر : ۵۴۵۳۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

راهیابی 34 عضو کانون پرورش فکری کهگیلویه و بویراحمد به مرحله کشوری جشنواره رضوی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد از راهیابی 34 عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به مرحله کشوری چهاردهمین جشنواره رضوی خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، عیسی گرجی‌زاده اظهار کرد: نفرات برتر بخش‌های مختلف جشنواره رضوی در مرحله استانی انتخاب و معرفی شدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه داستان‌نویسی، خوشنویسی، شعر و نقاشی بخش‌های مختلف کارگروه کودک و نوجوان چهاردهمین جشنواره امام رضا(ع) بودند، گفت: برگزیدگان بخش داستان نویسی که شش نفر (چهار دختر و دو پسر) بودند، معرفی شدند.

وی از داوری، جمع بندی و اعلام نتایج سه بخش دیگر این جشنواره خبر داد و یادآور شد: البته در بخش خوشنویسی شرکت کننده نداشتیم.

گرجی‌زاده از شرکت 297 نفر از اعضا مراکز فرهنگی و هنری در مرحله شهرستانی بخش شعر سرایی خبر داد و گفت: از این تعداد 54 نفر به مرحله استانی راه یافتند.

وی تعداد شرکت کنندگان مرحله شهرستانی رشته نقاشی را 295 نفر عنوان کرد و بیان داشت: از مجموع آثار رسیده در بخش نقاشی 69 اثر انتخاب و به مرحله استانی رسیدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با بیان اینکه 12 نفر در بخش شعر و 16 نفر در بخش نقاشی به مرحله کشوری این جشنواره راه یافتند، گفت: در بخش شعر هشت نفر دختر و چهار نفر پسر بودند ضمن اینکه افراد راه یافته به مرحله کشوری بخش نقاشی هشت نفر دختر و هشت نفر پسر بودند.

این مسؤول داوران این دوره جشنواره رضوی را مجید عسکری، حسن موسوی و مریم سادات بیان کرد و گفت: این افراد از اساتید برجسته و مجرب استان هستند و با دقت و وسواس تمام آثار رسیده را داوری کردند.

گرجی‌زاده با اشاره به اینکه چهاردهمین جشنواره رضوی در رده‌های سنی هفت تا 17 سال برگزار شد، افزود: این جشنواره یک جشنواره سراسری است که هر ساله در تمامی استان‌های کشور برگزار و برگزیدگان آن در مرحله کشوری با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه احتمالا مرحله کشوری این جشنواره همزمان با دهه کرامت برگزار خواهد شد، گفت: مرحله نهایی چهاردهمین جشنواره امام رضا(ع) با حضور برگزیدگان سراسر کشور در مشهد برگزار خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد ضمن آرزوی موفقیت برای راه یافتگان مرحله کشوری گفت: با توجه به اینکه اعضا مراکز فرهنگی و هنری ما تاکنون به خوبی در این مسابقات درخشیده‌اند، امیدواریم امسال نیز با درخشش خوب بتوانند برای استان افتخارآفرینی کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد