تاریخ درج خبر : 1395/04/09
کد خبر : ۵۴۵۳۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

یاسوج فقط متعلق به یاسوجی‌ها نیست

شهر یاسوج به عنوان سومین مقصد سفر در عید فطر است. فرماندار، مدیران شهرداری، میراث فرهنگی و گردشگری جلسه‌ای تشکیل دادند که مقدمات این میزبانی بزرگ را آماده کنند. داشته و نداشته‌ها را روی میز گذاشتند و درباره نحوه مدیریت آن تبادل‌نظر کردند.

اما همه متولیان سفر در یک موضوع متفق‌القول از برخی مدیران استانی گلایه‌مند بودند. گلایه به آخرین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان برمی‌گشت. در آن جلسه با توجه به اینکه شهر یاسوج، پایتخت طبیعت ایران و مرکز استان سالانه میزبان ده‌ها هزار گردشگر است موضوع اختصاص نیم درصد اعتبار از سرجمع اعتبارات به این شهر به رأی گذاشته شد.

نتیجه رأی‌گیری اما عجیب بود. عجیب از این جهت که به‌رغم موافقت 8 نفر از مدیران 8 نفر نیز مصرانه مخالف کمک به شهر یاسوج بودند و برخی علنی این مخالفت را اعلام کردند.

این مخالفت صریح و بی‌پرده ابهاماتی را ایجاد کرده است که امیدواریم مخالفان خود را موظف به پاسخگویی به افکار عمومی بدانند و دلایل آن را واضح و روشن اعلام کنند.

یاسوج فقط متعلق به یاسوجی‌ها نیست. مرکز این استان و متعلق به همه مردم این استان است و همه مدیران به همراه خانواده‌هایشان در این شهر زندگی می‌کنند همان‌گونه که همه در آب‌وهوا و زیبایی‌ها و طبیعت این شهر باهم شریک‌اند باید در مشکلاتش هم شریک باشند. پس چرا در رأی دادن به این موضوع تردید کردند؟

وقتی زمان انتقاد فرا می‌رسد مدیران مخالف و اطرافیان‌شان اولین کسانی هستند که ضعف‌ها و کاستی‌ها را بزرگنمایی می‌کنند. آیا تصمیم‌شان براساس مسائل کارشناسی است یا در این میان مسائل دیگری وجود دارد که مردم از آن بی‌خبرند. اگر این‌گونه است لطفاً دلایل تصمیم خود را به مردم این شهر که به دلیل حجم مسافر از اول تا آخر تابستان حتی یک متر فضای سبز ندارند که بتوانند راحت در آن بنشینند؛ توضیح دهند.

مهاجرت به این شهر موضوع مهمی است. اغلب حاشیه‌نشینی‌ها نیز نتیجه همین مهاجرت‌ها است. مگر خود شما در جلسات مختلف درباره تبعات زندگی حاشیه‌نشینی نطق نمی‌کنید پس چرا حالا که وقت عمل رسیده این‌چنین مطمئن روی مخالفت‌هایتان پافشاری می‌کنید.

اما سخن آخر با استاندار محترم است.

آقای استاندار در آن نشست وقتی آرا برابر شد تصمیم‌گیری به شما واگذار شد و شما نیز گفتید نیاز به تحقیق و مطالعه دارید.

آقای استاندار آیا واقعاً شما مشکلات و دردهای مرکز استانی که در آن خدمت می‌کنید را نمی‌شناسید یا ملاحظات دیگری در میان است.

اگر نیاز به کار کارشناسی بود فکر می‌کنم بعد از یک ماه باید تصمیم‌تان را گرفته باشید. از نتیجه آرا چنین برمی‌آید که مخالفان تصمیم خودشان را گرفته‌اند و صدبار دیگر هم‌رأی گیری شود در نتیجه تغییری ایجاد نخواهد شد و دوباره نتیجه به خود شما واگذار می‌شود. از شما می‌خواهیم اجازه ندهید این موضع به ابزار باج‌خواهی تبدیل شود. یاسوج متعلق به شما نیز هست و مطمئن باشید هرگز برای موافقت با این موضوع مواخذه نخواهید شد اما یقین بدانید برای مخالفت با آن باید پاسخگوی افکار عمومی باشید.

آقای استاندار یاسوج پایتخت طبیعت ایران است. شما نیز دوستش بدارید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • میثم از سی سخت گفت:

    همه ی پول این استان رو یاسوجی ها و دهدشتی ها می خورند.مگه بقیه ادم نیستند .اخه این چه وضعشه

  • محسن گفت:

    وقتی میگیم مدیران منتخب نماینده خاصند و با بویراحمد سر ناسازگاری و نماینده مرکز استان هم دکوره نگو نه اگه جرات داری نمایش بده

پربازديد