تاریخ درج خبر : 1395/04/10
کد خبر : ۵۴۵۳۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -
در نشست بررسی مشکلات مجتع فولاد سقاوه از سوی زارعی مطرح شد:

طرح های تاثیرگذار در سفر هیات دولت به کهگیلویه وبویراحمد پیشنهاد شود

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح های مهم و تاثیرگذار در حوزه های مختلف در سفر رئیس جمهوری و اعضای هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد پیشنهاد داده شود.

zareai

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، غلام محمد زارعی روز جمعه در نشست بررسی مشکلات مجتمع فولاد سقاوه مارگون بویراحمد افزود: باید با برنامه ریزی اصولی و هماهنگی، همدلی و تعامل هر چه بیشتر بین مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد استفاده بهینه ای از ظرفیت سفر رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت به این استان شود.

وی بیان کرد: در این صورت سفر رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد می تواند دستاوردهای ارزنده ای برای استان به دنبال داشته باشد.

زارعی اظهار کرد: بیکاری جزو مهمترین مشکلات کهگیلویه و بوبراحمد است و ایجاد اشتغال نیز یکی از ضروری ترین مسائل در این استان به شمار می رود.

وی عنوان کرد: مجتمع فولاد سقاوه مارگون بویراحمد پس از افتتاح منجر به اشتغالزایی در کهگیلویه و بویراحمد شده و تاثیر بسزایی در کاهش نرخ بیکاری در این استان دارد.

زارعی ابراز داشت: اینگونه طرح ها باید از سوی مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به طور همه جانبه حمایت شده و برای رفع مشکلات آنها تلاش و اقدام شود.

وی افزود: برای پیگیری مشکلات این طرح مهم اقتصادی از طریق ملی آمادگی لازم بین متولیان امر و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: استان نیازمند اجرای طرح های مهم اقتصادی از قبیل مجتمع فولاد سقاوه مارگون بویراحمد است زیرا موجب رشد، توسعه و پیشرفت آن می شود.

مجید محنایی افزود: مسئولان شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد از افرادی که به منظور سوء استفاده اقدام به شخم زدن بخشی از زمین مورد نظر برای ساخت مجتمع فولاد سقاوه مارگون بویراحمد در شهرک صنعتی سقاوه کرده اند شکایت کند.

وی بیان کرد: باید با این افراد که به زمین دولتی تعرض کرده اند برخورد قانونی لازم شود تا درس عبرتی برای سایرین باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: افزایش سرمایه گذاری از دغدغه های مهم مسئولان اجرایی استان است.

داریوش دیودیده افزود: از سرمایه گذاران بومی و غیربومی در کهگیلویه و بویراحمد حمایت جدی شده و بسترها و زیرساخت های لازم برای آنان فراهم می شود.

وی بیان کرد: مجتمع فولاد سقاوه مارگون بویراحمد جزو طرح های مهم اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد است که به همت سرمایه گذار بومی اجرا می شود.

دیودیده اظهار کرد: اقدام های لازم برای رفع مشکلات مجتمع فولاد سقاوه مارگون بویراحمد از سوی مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد انجام می شود و از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نخواهد شد.

مجتمع فولاد سقاوه مارگون بویراحمد با سرمایه گذاری بیش از شش هزار میلیارد ریال در زمینی به مساحت 150 هکتار در شهرک صنعتی سقاوه ساخته می شود.

ظرفیت تولید سالانه این مجتمع حدود سه هزار و 200 تن شامل یک میلیون و 200 هزار تن کنستانتره آهن، یک میلیون و 200 هزار تن گندله و 800 هزار تن آهن اسفنجی است.

پیش بینی اشتغالزایی این مجتمع 850 نفر به طور مستقیم است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد