تاریخ درج خبر : 1395/04/10
کد خبر : ۵۴۵۴۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -
امام جمعه یاسوج:

انهدام هواپیمای مسافربری ایران ‌جنایت وحشیانه‌ آمریکا بود/دریافت حقوق‌های نجومی اقدامی ناشایست است

امام جمعه یاسوج با اشاره به جنایت‌های متعدد آمریکا ‌علیه ایران گفت: انهدام هواپیمای مسافربری ایران ‌جنایت وحشیانه‌ آمریکا بود.

ema-jomae

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، سیدعلی‌اصغر حسینی در نخستین خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با اشاره به روز جهانی قدس اظهار داشت: روز قدس امسال مسلمانان جهان و ملت ایران با جدیت بیشتر و صدای رساتر فریاد “مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل” سر دادند.

امام جمعه یاسوج گفت: این دو شعار (مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل) هرگز از سوی ملت ایران و مسلمانان جهان فراموش نمی‌شود.

وی با اشاره به 14 تیرماه ” روز شهرداری و دهیاری “، عنوان کرد: شهرداری‌ها وظایف سنگینی بر عهده دارند و  برای تامین آسایش و آرامش مردم تلاش می‌کنند و نیروهای شهرداری سربازان تامین امنیت و آسایش مردم هستند.

حسینی با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با رئیس جمهور و هئیت دولت، بیان کرد: ایشان مطالب مهمی در این دیدار بیان کردند که دو نکته مهم آن این بود که نبایدکاری شود که فتنه‌گران از آن سوء استفاده کنند و مسئله حقوق‌های نجومی برخی مسئولان کشوری که در چند ماه اخیر افشا و از سوی رسانه‌ها و بین مردم منتشر شد.

امام جمعه یاسوج ابراز کرد: مدیرانی که این اقدام ناشایست را انجام داده بودند، پشیمان شدند و برخی از آنها استعفا دادند.

وی تاکید کرد: مدیران نظام جمهوری اسلامی پاک دست هستند و نباید اینگونه می‌شد و نباید در آیند این امور تکرار شود.

حسینی با بیان اینکه عید فطر عید پیروزی انسان بر نفس اماره و خواهش‌های نفسانی است، گفت: این عید از اعیاد مهم اسلامی به شمار می‌رود و روز مبارزه با شیطان و پاداش یک ماه عبادت و خودسازی و تزکیه نفس است.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات فطریه بر همه  چه روزه‌دار و و چه غیر روزه‌دار واجب است، عنوان کرد: میزان زکات فطریه امسال براساس قیمت گندم برای هر نفر 5 هزار تومان است.

حسینی تصریح کرد: افرادی که سال خمسی ندارند باید به ازای هر نفر 1200 تومان به زکات فطریه خود اضافه کنند.

وی با اشاره به سانحه هوایی 12 تیرماه سال 67، گفت: انهدام هواپیمای مسافربری ایران از سوی آمریکا بر روی آب‌های خلیج فارس جنایت وحشیانه‌ای بود و این تنها جنایت امریکا ‌علیه ایران نبوده و بلکه این دشمنی ادامه دارد و آمریکا با این همه جنایت ‌علیه ایران و سایر کشورهای جهان ادعای طرفداری از حقوق بشر را دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد