تاریخ درج خبر : 1395/04/10
کد خبر : ۵۴۵۴۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -
مشاور فرمانده کل سپاه در یاسوج:

راهپیمایی روز قدس عمل به “جهاد کبیر” است/”روز قدس”؛ روز رزمایش جهانی علیه صهیونیست و نظام سلطه

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه روز قدس، روز رزمایش جهانی علیه صهیونیست و نظام سلطه است، گفت: راهپیمایی روز قدس، عمل به “جهاد کبیر” است.

moghadam-far

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، حمیدرضا مقدم‌فر در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس در یاسوج اظهار داشت: روز جهانی قدس یک مظهر و نماد برای اعلام انسجام و وحدت جهان اسلام علیه ظلم و روز مقابله حق علیه باطل و مستضعفان علیه مستکبران است؛ روز جهانی قدس روز حیات اسلام بوده و بهانه آن قدس و سرزمین فلسطین است و یک رزمایش جهانی با پرچمداری جمهوری اسلامی است.

وی افزود: به فرموده امام خمینی (ره) فلسطین نباید فراموش شود. استکبار و نظام سلطه می‌خواستند مسلمانان را به انزوا بکشند و تمام همت خود را به‌کار گرفتند اما امام (ره) با نامگذاری روز قدس و اتحاد مسلمانان این توطئه را خنثی کرد.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید براینکه استکبار به‌دنبال تفرقه بین مسلمانان بود، افزود: امام خمینی(ره) تفرقه بین مسلمانان را به فرصت وحدت‌سازی تبدیل کرد. 37 سال از ابتکار حکیمانه امام(ره) در مورد نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس می‌گذرد و اکنون روز قدس به‌روزی برای فریاد علیه نظام سلطه تبدیل شده است.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید براینکه روز جهانی قدس مسلمانان  را برای روز نهایی و روز موعود آماده می‌کند، ادامه داد: روز جهانی قدس با عظمت و مهم است چراکه روز بیداری مسلمانان و جهان اسلام و روز آمادگی برای جهاد کبیر است. روز قدس، روز جهاد کبیر، روز عدم تبعیت از دشمن و کوبیدن بر دهان دشمنان قسم خورده دین مبین اسلام، نظام، انقلاب و مسلمانان دنیا و روز رزمایش جهاد کبیر برای جهان اسلام است.

مقدم‌فر با بیان اینکه اگر روز جهانی قدس نبود، امروز شاهد پیروزی‌های پی در پی مسلمانان بر صهیونیسم از جمله در جنگ‌های 22 روزه حماس و 33 روزه حزب‌الله لبنان و خروج صهیونیست از جنوب لبنان پس از 16 سال نبودیم، گفت: استکبار جهانی و آمریکا دنیا را برای حمایت از صهیونیسم و یهود بسیج کردند اما روز به روز حزب‌الله لبنان و حماس و جهاد اسلامی قدرت گرفته و نتوانسته‌اند بر آنان غلبه کنند و این‌ها همه مدیون روز قدس است.

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی با تاکید براینکه صهیونیست‌ها سخت‌ترین دشمنان مسلمانان و جهان اسلام هستند، افزود: صهیونیسم تمام توان خود را برای نابودی اسلام به‌کار گرفته اما هرچه کردند به ضرر خودشان تمام شد و روز به روز در حال نابودی هستند و خود نیز به این نکته پی‌برده‌اند.

مقدم‌فر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جریان تکفیری تحت حمایت  دو جبهه مشرک شامل آل‌سعود و نظام سلطه(آمریکا و اسرائیل ) است، خاطرنشان کرد: امروز صهیونیسم سه راهبرد و دستور العمل را برای مقابله و نابودی جهان اسلام شامل ایجاد شکاف و تفرقه‌افکنی بین مسلمانان، حمایت از جریان تکفیری و داعش و نفوذ سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در کشورهای اسلامی و مسلمان برای نابودی فرهنگ ملی و اسلامی آنان دنبال می‌کند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: آل‌سعود به نمایندگی از صهیونیست‌ها در حال انجام راهبردهای صهیونیست در منطقه و مقابله و نابودی جهان اسلام است.

وی با اشاره به اینکه روز جهانی قدس، روز مقابله با توطئه تفرقه‌افکنی صهیونیسم‌ها بین مسلمانان است، تاکید کرد: سال‌ها است که ایران از مسلمانان جهان برای خنثی‌کردن توطئه‌های دشمنان اسلام و مسلمانان حمایت می‌کند. صهیونیست‌ها با روش‌های مختلف از جمله دادن پول و اسلحه و حمایت مالی و سیاسی از تکفیری‌ها و داعش برای ضربه‌زدن به دین مبین اسلام پشتیبانی می‌کنند؛ هدف از ایجاد داعش اسلام‌هراسی در بیرون از جهان اسلام و اختلاف‌افکنی و تفرقه بین مسلمانان است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به مسئله کمپ دیوید اظهار داشت: برخی از حکام جهان اسلام از جمله دلتمردان آل‌سعود با نوکری آمریکا و اسرائیل سبب ذلت مسلمانان جهان اسلام شدند. صهیونیسم مجهزترین ساز و کارها را برای نفوذ بین مسلمانان دارد و در تمام زمینه‌ها از جمله فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به‌دنبال نفوذ با پوشش‌های مختلف هستند؛ البته این توطئه‌ها به ضرر خودشان تمام می‌شود.

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه با بیان اینکه ایران پرچمدار نهضت طرفداری از ملت‌های مظلوم و جریان‌های مقاومت از جمله حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی است، تصریح کرد: دشمنان را باید شناخت و فریب آنان را نخورد؛ آمریکا و صهیونیسم نیز یک نظام هستند.

مقدم‌فر تاکید کرد: باید به دولتمردان و مسئولان اجرایی کشور اعلام  کنیم که اگر آمریکا در مسئله برجام بدعهدی کند، همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید آن را آتش زد و نمی‌توان ذلت را پذیرفت. دشمنان نمی‌توانند ما را فریب دهند و در صورت عمل متقابل آنان، ایران به تعهداتش پایبند است.

وی با اشاره به اینکه حمایت از فلسطین، آرمان و سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: برخی‌ ممکن است، سئوال کنند این حمایت چه فوایدی برای کشور دارد؟ از جمله مهم‌ترین دستاوردهای سیاست آرمانی انقلاب اسلامی در حمایت از فلسطین، حزب‌الله لبنان و جریان مقاومت اسلامی شامل الهام‌گرفتن جهان اسلام از ایران برای مقابله و اعلام انزجار علیه یهود، صهیونیسم و نظام سلطه، ایجاد وحدت در جهان اسلام، توسعه قدرت نرم جمهوری اسلامی در سراسر منطقه و در میان مردم کشورهای اسلامی و تبدیل شدن ایران به یک قدرت جهانی است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: ایران اکنون چنان در منطقه و جهان قدرتمند شده که رئیس‌جمهور آمریکا خاضعانه به رهبر معظم انقلاب نامه می‌نویسد و اعلام می‌کند، ایران قدرتمند بیایید با ما مسائل جهان را مشترکاً حل کنیم که این ناشی از دستاوردهای ایستادگی آرمانی و حمایت از جبهه مقاومت است. از دیگر دستاوردهای ایستادگی آرمانی و حمایت از جبهه مقاومت برهم زدن طرح خاورمیانه بزرگ و ژاندارمی اسرائیل در منطقه است.

مقدم فر در خاتمه با تاکید براینکه اکنون فتنه داعش و جنایت‌های آن برای مسلمانان آشکار شده که این نیز از دستاوردهای ایستادگی آرمانی و حمایت از جبهه مقاومت است، یادآور شد: روز جهانی قدس، روز فریاد زدن بر سر مثلث شوم “آمریکا، انگلیس و اسرائیل” است و روز فریاد زدن بر سر آل‌سعود و آل‌خلیفه به‌عنوان نوکران و دست‌نشاندگان این سه کشور است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد