تاریخ درج خبر : 1395/04/10
کد خبر : ۵۴۵۴۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -
در راستای گسترش دامنه فعالیت‌های خیرخواهانه در حوزه درمان انجام شد:

هم‌اندیشی مجمع خیرین سلامت و مسؤولان کانون‌های فرهنگی مساجد کهگیلویه و بویراحمد

در راستای گسترش دامنه کارهای خیرخواهانه در حوزه درمان، نشست هم‌اندیشی مجمع خیرین سلامت و مسؤولان کانون‌های فرهنگی مساجد کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، محمدرضا نیکبخت رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت در نشست مدیران کانون‌های فرهنگی مساجد با اعضای مجمع خیرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: این دو تشکل می‌توانند در کنار هم به ترویج سنت حسنه کارهای خیر در جامعه به خصوص در حوزه درمان نیازمندان و محرومان کمک کنند.

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: کانو‌ن‌های فرهنگی مساجد یکی از اثرگذارترین نهادها برای ترویج فرهنگ خیر در جامعه هستند.

وی با بیان تاریخچه‌ای از فعالیت‌های مجمع خیرین سلامت در کل کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: این کار اکنون در همه کشور آغاز شده و البته برخی استان‌ها پیشرفت‌های چشمگیری در همراهی خیرین داشته‌اند و برخی استان‌های دیگر نیز در اول راه هستند.

نیکبخت با بیان اهمیت کارها و اقدامات خیرخواهانه در حوزه سلامت تصریح کرد: بی‌شک بیمار نیازمند در جامعه از محروم‌ترین اقشار به شمار می‌رود که هم درد فقر و هم درد بیماری را توأم با هم دارند.

وی در ادامه با بیان برخی از بیماری‌ها که درمان آن‌ها در توان بیماران محروم و مستضعف نیست، تصریح کرد: بیماران سرطانی، ام‌اس و هموفیلی، تالاسمی و برخی بیماران از این دست مشکلات زیادی دارند که تنها درمان آن‌ها به دست خیرین ممکن است.

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با توجه به همه مشکلات کانون‌های فرهنگی مساجد که با بطن جامعه و با افراد اثرگذار و متعهد سر و کار دارند قادر خواهند بود که فرهنگ‌سازی برای دستگیری و کمک به این نوع بیماران توسط خیرین را در جامعه نهادینه کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد