تاریخ درج خبر : 1395/04/11
کد خبر : ۵۴۵۶۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون دانشگاه پزشکی یاسوج:

دانشکده دندانپزشکی یاسوج ساختمان آموزشی ندارد

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با گذشت ۴ سال از تأسیس دانشکده دندانپزشکی یاسوج این دانشکده هنوز فاقد ساختمان آموزشی است.

oloom-pezeshki

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، صدرالله محرابی در گفتگویی با اشاره به دستاوردهای آموزشی این دانشگاه در سال گذشته، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی استان در سال گذشته علی‌رغم تمام مشکلات موجود در دو رشته دستیاری جراحی عمومی و دستیاری زنان و زایمان دانشجو پذیرش کرد که در رشته جراحی عمومی 4 نفر و زنان وزایمان 3 نفر دانشجو پذیرش کردیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفت: رشته‌های دستیاری با احتساب دو رشته تخصصی قبلی اطفال وداخلی به 4 رشته اضافه شد واین دانشگاه جزء دانشگاه‌هایی است که در چهار رشته اصلی و مادر دانشجوی تخصص می‌پذیرد و در حال حاضر 37 دستیار تخصصی در این چهار رشته مشغول به تحصیل هستند.

وی عنوان کرد: دو دوره فارغ التحصیلی در دو رشته دستیاری اطفال و داخلی داشتیم که یکی از فارغ التحصیلان رتبه کشوری کسب کردند و این نشان از کیفیت آموزش‌ها در دانشگاه است.

محرابی بیان کرد: با توجه به توانمندی‌ها و نیروی انسانی متخصصی که وجود دارد پیگیر مجور پذیرش دانشجو در رشته‌های دستیاری بیهوشی، عفونی ، جراحی کلیه و مجاری ادراری و دستیاری روانپزشکی در  سال جاری و تا پایان سال96 هستیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه 156 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند گفت: هم اکنون در 8 رشته تحصیلات تکمیلی دانشجو می پذیریم که این رشته ها شامل سه رشته در دانشکده پزشکی میکروب شناسی،علوم تشریحی و بیوشیمی بالینی، سه رشته در دانشکده پرستاری شامل پرستاری داخلی وجراحی، پرستاری جامعه و روان پرستاری و دو رشته در دانشکده بهداشت هستیم.

محرابی گفت :با توجه به وجود زیرساخت‌ها ونیروی انسانی توانمند پیگیر مجوز راه‌اندازی رشته‌های انگل شناسی و فیزیولوژی در دانشکده پزشکی، پرستاری اطفال و مامایی در دانشکده پرستاری، ایمنی وسلامت محیط زیست تغذیه و آمار زیستی دردانشکده بهداشت و کارشناسی ارشد اتاق عمل هوشبری ،خون‌شناسی در دانشکده پیراپزشکی هستیم.

وی عنوان کرد: در جهت توسعه نیروی انسانی برای جذب هیئت علمی سه بار فراخوان دادیم که 24 نفر را در رشته‌های مختلف جذب کردیم و با احتساب افراد بورس و متعهد خدمت 50 نفر به تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه اضافه شد و هم اکنون 166 نفرعضو هیئت علمی در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

محرابی با اشاره به اینکه دانشکده دندانپزشکی یاسوج فاقد ساختمان آموزشی است، بیان کرد: از نظر استاندارد باید فاصله دانشکده و خوابگاه نزدیک باشد ولی به دلیل اینکه این دانشکده فاقد ساختمان آموزشی است کلاس‌ها را در پردیس دانشگاه و در کلینیکی که از سوی  دانشگاه علوم پزشکی یاسوج احداث شده است برگزار می‌کنیم و این مسیر طولانی سبب افزایش هزینه ایاب و ذهاب برای دانشجویان و اساتید آموزشی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد