تاریخ درج خبر : 1395/04/11
کد خبر : ۵۴۵۶۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -
با اقدام به موقع یگان حفاظت محیط زیست؛

آتش سوزی در جنگل های تنگ مهریان مهار شد

7 آتش سوزی در مراتع حفاظت شده  تنگ مهریان در کهگیلویه وبویر احمدبا اقدام به موقع یگان حفاظت محیط زیست در وسعتی کمتر از 100 متر مربع مهار شد.

به گزارش سایت استان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اعلام این خبر گفت :آتش سوزی که از ساعت14یازدهمین  روز از تیر ماه  95  شروع شده بود با تلاش و عکس العمل سریع و به موقع  مامورین محیط زیست , منابع طبیعی و آبخیز داری استان سرانجام درکمتراز 30دقیقه مهار شد.
سید اسدالله هاشمی با اعلام این  خبر گفت:پس از گزارش مردمی مبنی بر وقوع یک فقره آتش سوزی در مراتع منطقه حفاظت شده تنگ مهریان  شهرستان بویر احمد مامورین یگان حفاظت این  شهرستان با همکاری یگان حفاظت منابع طبیعی استان فورا” به منطقه اعزام می شوند.

هاشمی افزود :با عکس العمل سریع و به موقع و هماهنگ یگانهای حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی این آتش در کمتراز یکصد متر مربع بطور کامل مهار شد.

هاشمی با اشاره به اینکه علت آتش سوزی هنوز مشخص نشده و در دست بررسی است، گفت: بیشتر این آتش سوزی ها بر اثر بی دقتی مردم و گردشگران اتفاق می افتد.
وی ضمن تشکر از تمامی کسانیکه در مهار این آتش سوزی فعالیت داشتند، افز.ود: کوهستانی بودن مناطق حفاظت شده استان و وسعت زیاد گاها” باعث به موقع نرسیدن ماموران می شود و از مردم انتظار می رود در حد امکان از روشن کردن آتش در جنگل ها خود داری کرده و در صورت روشن کردن قبل از ترک منطقه مورد نظر،از خاموش بودن آتش اطمینان حاصل کنند.
استان کهگیلویه و بویر احمد دارای بیش از 870 هزار هکتار جنگل وبیش از 550 هزار هکتار مرتع است و 87 درصد استان را مرتع و جنگل شکل می دهد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد