تاریخ درج خبر : 1395/04/11
کد خبر : ۵۴۵۶۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

اراضی کشاورزی به خاطر احداث کارخانه تیرچه و بلوک تغییر کاربری داده نشوند‌

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مورد برخی درخواست‌ها مبنی بر احداث کارخانه تیرچه و بلوک در استان گفت: بهتر است اراضی کشاورزی را به خاطر احداث کارخانه تیرچه و بلوک هدر ندهیم.

nik eghbali - 01

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، پژمان نیک‌اقبالی در حاشیه نشست کارگروه زیربنایی استان کهگیویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این کارگروه یکی از کارگروه‌های تخصصی ذیل شورای برنامه‌ریزی است که در حوزه‌های مختلف مانند طرح‌های مصوب برای روستاها و شهرها، طرح‌های هادی و تفضیلی و الحاق به محدود‌ه‌ها ابتدا باید در این کمیته بررسی شود.

وی افزود: با توجه به روند توسعه استان یکی از کارهایی که در این کمیته به طور مرتب بحث می‌شود طرح واگذاری زمین‌ها از عرصه منابع ملی به اراضی موردنیاز برای طرح‌های صنعتی و کشاورزی است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: زمین‌های مرتبط با طرح‌های تولیدی صنعتی و کشاورزی که جواب همه استعلامات آنها مثبت بوده در این کارگروه بررسی شده و در صورت تایید، برای تصویب نهایی به شورای برنامه‌ریزی ارسال می شوند.

نیک‌اقبالی عنوان کرد: معمولا در عرصه‌های منابع طبیعی با در نظر گرفتن این موضوع که طرح چه میزان می‌تواند به توسعه استان کمک کند روی آن بحث می‌شود و در عرصه‌های زراعی با سختگیری بیشتری موضوع بررسی می‌شود.

وی بیان کرد: امروز چند طرح بزرگ صنعتی از جمله پیش زمینه برای طرح‌های پایین‌دست پتروشیمی‌ها در گچساران و انتقال آب برای پتروشیمی دهدشت از طرح‌های مهم مورد بررسی بود و چند طرح گردشگری و چند طرح تولید تیرچه و بلوک و شن و ماسه و چند طرح در حوزه‌های گلخانه‌ای از جمله مصوباتی بود که در خصوص واگذاری زمین‌های آنها موافقت اولیه صورت گرفت اما باید در شواری برنامه‌ریزی استان تصویب نهایی شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    سلام ترا بخدا فکری بحال سنگشکن پارکینک کریک کنارجاده بکنید چه بروز طبیعت اورده سواستفاده از رانت اقای کارمند….

پربازديد