تاریخ درج خبر : 1395/04/12
کد خبر : ۵۴۵۷۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس دانشگاه یاسوج:

طراحی سازه یادمان شهیدگمنام در شان شهدا نیست

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: طراحی سازه یادمان شهید گمنام دانشگاه یاسوج در شان شهدا نیست.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمودرضا رحیمی در نشست مشترک با مسئول بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان با اشاره به فداکاری و از خودگذشتگی شهدا و خانواده آنان بیان داشت: مسئولان و مدیران در این نظام باید همیشه یاد شهدا را زنده نگه دارند.

IMG_7195

وی ادامه داد: در کشور و استان ما همه خانواده ها با دفاع مقدس درگیر بوده به نوعی که اقوام درجه یک و یا نزدیکان آنها از شهدا و یا جانبازان و رزمندگان این دوران مقدس هستند.

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به طراحی نامناسب و دور از شان یادمان شهید این دانشگاه افزود: معماری سازه‌ها باید انتقال دهنده مفهوم و مشخص کننده هویت باشد اما در طراحی این یادمان، هویت فرهنگی خاصی وجود ندارد که بتوان از آن مفهوم والای شهید و شهادت را برای نسل های آتی به یادگار گذاشت.

دکتر رحیمی با اشاره به تعهد دانشگاه یاسوج در پاسداشت مقام شامخ شهدا بیان داشت: این دانشگاه ملکف به تکمیل این سازه است و امیدواریم این یادمان که در واقع به منزله امامزاده ای در دانشگاه است مکانی برای برگزاری برنامه های فرهنگی و دانشجویی باشد.

پیگیری دانشگاه یاسوج در تکمیل یادمان شهید ستودنی است

مسئول بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در استان با تقدیر از تلاشهای رئیس دانشگاه یاسوج گفت: پیگیری مدیریت دانشگاه در تکمیل سازه یادمان شهیدگمنام با وجود موانع مختلف ستودنی است.

سرهنگ علی درفشی افزود: یادمان شهید در دانشگاه یاسوج می تواند مکانی برای فعالیتهای فرهنگی دانشجویان و انس و الفت بیشتر با شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین این فرهیختگان باشد.

وی به مطالب خلاف واقع برخی سایت های خبری پیرامون این یادمان اشاره کرد و عنوان داشت: این مکان برای یکی و دو روز نیست که در ساخت آن عجله شود بلکه باید برای سالهای متمادی این مکان مورد استفاده قرار گرفته تا فرهنگ شهید و شهادت همچنان در جامعه ساری و جاری باشد.

این مقام مسئول بیان داشت: با وضع موجود یادمان شهید که هنوز به بهره برداری کامل نیز نرسیده چندین برنامه خوب فرهنگی و مذهبی در این مکان اجرا شده که جای تقدیر دارد.

در پایان این نشست احکام اعضای هیات امنای یادمان شهدای گمنام دانشگاه یاسوج به آنان اعطا شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد