تاریخ درج خبر : 1395/04/12
کد خبر : ۵۴۵۷۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد:

صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در گچساران راه‌اندازی می‌شود

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از احداث صنایع پایین دستی پتروشیمی با عنوان طرح تولید اسید فرمیک و مشتقات آن در شهرستان گچساران خبر داد.

divdide

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، داریوش دیودیده در نشست کارگروه زیربنایی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به احداث طرح تولید اسید فرمیک و مشتقات آن در شهرستان گچساران اظهار داشت: این طرح مستقل از پتروشیمی گچساران بوده و یک طرح پایین دستی برای تولید محصولات جانبی پتروشیمی گچساران است.

وی با اشاره به اینکه کارخانه در صورت احداث، 5 محصول مختلف تولید می‌کند، عنوان کرد: سرمایه‌گذاری این طرح 300 میلیارد تومان بوده و در زمینی به مساحت50 هکتار احداث می شود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان ابراز کرد: راه‌اندازی صنایع پایین‌دستی پتروشمی تأثیر بسزایی در افزایش اشتغال استان دارد که امیدواریم با ایجاد این شرکت ها در کنار پتروشیمی گچساران شاهد ایجاد اشتغال جوانان باشیم.

دیودیده با اشاره به اینکه راه‌اندازی پتروشیمی گچساران 2 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، افزود: این پتروشیمی هنگامی که به اتمام برسد، بین 300 تا 400 نفر اشتغالزایی می‌کند.

وی با بیان اینکه صنایع پایین دستی پتروشیمی مزایای فراوانی دارد که در صورت توسعه آن صنعت پتروشیمی تبدیل به یکی از چرخ دنده‌های اصلی موتور محرکه رشد اقتصادی می‌شود، اظهار داشت: خوشبختانه این مهم با پیگیری‌های مجموعه مدیران صنعت استان و توجه ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت به کهگیلویه و بویراحمد و همکاری نماینده شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در حال انجام است.

دیودیده با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد با در اختیار داشتن منابع عظیم نفت و گاز، فاقد صنایع پایین دستی منسجم در این بخش است، عنوان کرد: مزیت‌های توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی را می‌توان فعالیت و سرمایه‌گذاری کمتر، ارزش افزوده بالا‌تر، اشتغالزایی بیشتر، تنوع بیشتر محصولات برشمرد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امروز صنعت پتروشیمی نقش غیر قابل انکاری در اقتصاد کشور دارد و همزمان با تامین نیاز داخل در زمینه صادرات نیز عملکرد قابل قبولی را در چند سال گذشته داشته و در صورتی که بخش‌های میان دستی و تکمیلی نیز توسعه متوازنی داشته باشند علاوه بر پرهیز از خام فروشی، ایران و به تبع آن کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک قطب بزرگ پتروشیمی در سطح منطقه می‌تواند در عرصه بین المللی نیز حضوری پررنگ‌تر داشته باشد.

دیودیده عنوان کرد: سرمایه گذاران داخلی و خارجی طرح‌های صنعت پتروشیمی مورد حمایت قرار خواهند گرفت و با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی یک سرمایه‌گذاری مطمئن است، در این مسیر سرمایه‌گذاران در پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی از مشوق‌ها و حمایت‌های ویژه بهره‌مند می‌شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد