تاریخ درج خبر : 1395/04/12
کد خبر : ۵۴۵۸۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -
انتقاد نماینده بویراحمد و دنا از عملکرد دولت گذشته

دولت گذشته در تصمیمات غیرکارشناسی به وضعیت اشتغال توجهی نداشت

نماینده بویراحمد و دنا در مجالس نهم و دهم شورای اسلامی از برخی اقدامات دولت گذشته در حوزه انتخابیه خود انتقاد و این اقدامات را سبب افزایش نرخ بیکاری و نارضایتی مردم در این حوزه انتخابیه دانست.

به گزارش سایت استان به نقل از ایلنا، غلام محمد زارعی ضمن طرح این موضوع که متاسفانه دولت گذشته در برخی اقدامات در بویراحمد سبب افزایش نرخ بیکاری و بیکارشدن کارگران شد. افزود در دولت گذشته، کارخانه قند یاسوج را برای رفع بدهکاری دولت و رد دیون به بانک تجارت واگذار کردند،

وی گفت: تصمیم گیرندگان آن دوران فکر نکردند که بانک تجارت در این طرح‌ها بدنبال سود و زیان خود است و هر جا ضرری ببیند کارگران را از کار بیکار می کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجالس نهم و دهم شورای اسلامی افزود: کارخانه قند یاسوج بعنوان تنها کارخانه اشتغالزای کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود که متاسفانه دولت قبل با آن اشتباه فاحش سبب تعطیلی و بیکاری بسیاری از کارگران شد.

زارعی با تاکید براینکه واگذاری چنین پروژه‌های اشتغالزایی به بهانه رد دیون سبب بیکاری کارگران و ضرردهی اقتصادی می شود، خاطرنشان کرد: دولت قبل، تعدادی از این دست کارخانجات را در نقاط مختلف کشور به بخش خصوصی واگذار کرد که ثمره اش بدبختی مردم و نابسامانی اقتصادی بود.

وی گفت: دولت گذشته در این تصمیمات غیرکارشناسی به هیچ عنوان به وضعیت اشتغال توجهی نداشت و تنها فکرش، رد بدهکاری‌های خود به بخش‌های خصوصی بود که در این بین ضرر چنین تصمیماتی تنها متوجه مردم بویژه جامعه کارگری بود.

نماینده بویراحمد و دنا در مجالس نهم و دهم شورای اسلامی به خدمات صورت گرفته برای فراهم کردن بسترهای اشتغالزایی در کارخانه قند یاسوج اشاره و بیان داشت: دولت تدبیر و امید هم اکنون این کارخانه را به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار کرده که این سرمایه‌گذار علاوه براینکه بومی منطقه بوده ، توانایی لازم جهت فراهم کردن فرصت های اشتغالزایی بیشتری را نسبت به دوران گذشته دارد.

زارعی افزود:‌ سیستم های فنی قدیمی کارخانه قند یاسوج بطور کامل تغییر و شاهد رونق و خوشحالی دوباره کارگران این کارخانه در آینده ای نه چندان دور خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اجرایی نشدن مصوبه تطویل باند فرودگاه یاسوج در دولت گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: تطویل باند فرودگاه یاسوج از مصوبات سفر اول دولت گذشته بوده که به هیچ عنوان اجرایی نشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه مصوبه مذکور علاوه برآن که در آن دولت اجرایی نشد سبب بدبینی هایی در وزارت راه و شهرسازی نسبت به اجرای این پروژه نیز شد.

زارعی، ایمنی در نشست و برخواست هواپیما و فرود هواپیمای عظیم الجثه در فرودگاه یاسوج را از نتایج تطویل باند فرودگاه این شهر عنوان کرد.

وی گفت: در دولت تدبیر و امید این مصوبه نیز با تخصیص بودجه‌های مناسب در حال انجام است و امیدواریم بزودی این پروژه نیز به اتمام برسد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    نه اینکه کار شما و مدیرانت خیلی کارشناسانه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • دل سوز مردم گفت:

    با سلام بر نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی .احسنت به دولت جدید که بعد از گذشت 3 سال به فکر این افتاده که دولت قبل اشتباه کرده است . اگر کارساز بود و عالی پیش می رفت این حرفها را نمی زدید . بعدش با صحبتهای جنابعالی این موضوع به ذهن تداعی می شود که خصوصی سازی اصلا خوب نیست و باید همان دولتی بمانند طرحها و پروژه ها و….

پربازديد